VIDEO: Ve Ferrari už není elektřina sprostým slovem. Tohle je důkaz!

Dvojnásobné zisky, pohon 4×4, produkce 15 tisíc vozů a to vše do roku 2022. Šéf Ferrari zvyšuje cíle automobilky. Využít přitom chce sebou zapovězený nástroj – elektřinu. První hybridní model už zachytili nadšenci nedaleko Maranella.


Ještě docela nedávno Sergio Marchionne (CEO skupiny Fiat) elektrický pohon ve spojitosti se značkou Ferrari označoval za doslova sprosté slovo. Své výroky na to konto později zmírnil, a připustil možnost budoucí koexistence některého z modelů s tímto druhem pohonu.

A ejhle. Nedávno amatérští průzkumníci natočili video, které bylo pořízeno na testovacím polygonu ve Fioranu a je na něm zachyceno hybridní Ferrari 488. Jeho vývoj proběhl v naprosté tichosti, přičemž v tajnosti nezůstává fakt, že italská automobilka chce produkovat čistě elektrické supersporty do roku 2022.

Čtěte také: FERRARI SE NENECHÁ ZTRAPNIT MAHINDROU, Z F1 PROTO NEODEJDE

Už napřesrok chce přitom na trh uvést právě technologii hybridního ústrojí a zanedlouho jej nabízet ve všech dostupných modelech. Chystá se i novinka pohonu 4×4, ale pozor, nabízeno bude pouze ve spojení s elektromotorem.

Marchionne v září představí nový pětiletý obchodní plán Ferrari, v němž je mimo jiné zakotven cíl zdvojnásobit zisky na 2 miliardy eur ročně do roku 2022. Zdá se proto, že nové nekonvenční motory hrají v tomto plánu velkou roli a jsou nástrojem budoucnosti této prémiové značky. Analytici v souvislosti s tímto plánem zároveň očekávají zvýšení produkce na téměř 15 tisíc vozů. Jen pro srovnání, vloni bylo vyrobeno 9 tisíc kusů.

Ferrari do formule E určitě ne. Možná Maseratti