Ferrari do formule E určitě ne. Možná Maseratti

Ferrari před nedávnem vyslovilo nesouhlas se zavedením standardizovaných dílů pohonných jednotek v F1 a přiložilo k tomu i hrozbu odchodu. Naplno se tak rozhořely spekulace o jeho příchodu do formule E. To však ředitel seriálu nevidí jako reálné.


Všechno to začalo docela nedávno. To když prezident Ferrari Sergio Marchionne ostře zkritizoval nová pravidla F1 týkající se pohonných jednotek, jež mají nabýt platnosti už počátkem sezony 2021. Tehdy dokonce naznačil možný odchod z královny motorsportu a spekulovalo se i o možnosti, že by Maranellští mohli založit vlastní závodní sérii.

Že ale taková vyjádření mají charakter spíše májové přeháňky, je zcela zřejmé. Svědčí o tom i další vyjádření o vstupu Ferrari do šampionátu elektrických formulí. Spojení elektřiny a automobilu přitom ještě donedávna u Marchionneho vzbuzovala dojem pohoršení, nicméně i v tomto případě nakonec otočil. Vstup do formule E později označil za jeden z možných kroků. Avšak nikoli na úkor F1, jak by se v první chvíli mohlo zdát. A podobného přesvědčení je i ředitel seriálu Alejandro Agag.

Čtěte dále: OSOBNOSTI F1 MÍŘÍ DO ŘÍDÍCÍCH ROLÍ FORMULE E, BUDOU PLNIT DŮLEŽITÝ ÚKOL

„Bylo by to fantastické,“ odpověděl na otázku, zda by se Ferrari mohlo jedno dne objevit i ve formuli E. „Byla by to pro ně velká kulturní změna. Alespoň v současnosti. Marchionne se vyjádřil, že je to v jeho vyhlídkách, nicméně asi ne pro Ferrari, nýbrž pro Maserati. Ale nikdy jsem s ním nemluvil. V dohledné době se to zřejmě nestane. Viděl jsem novou Teslu Roadster, která zrychlí z nuly na sto za 1,9 vteřiny, ale nic takového od Ferrari.“