Hyundai bude spolu s Fiatem vyvíjet vodíkový pohon

Skupina Fiat Chrysler oznámila možné spojení s korejskou automobilkou Hyundai. Společně by mohly vyvíjet vodíkový pohon, jehož znalostí již Hyundai disponuje. O dohodě se bude ještě diskutovat.

Již jsme měli možnost zaznamenat pár výroků výkonného ředitele korporace Fiat Chrysler, Sergia Marchionneho, na adresu elektrického pohonu automobilů. A ne vždy to bylo ve zcela korektní rovině. Rozhodně lze říci, že v jeho oblibě zkrátka není. I přesto udělal Marchionne pár ústupků, když dokonce přiznal možné zapojení Ferrari, respektive Maseratti, do šampionátu elektrických formulí. Možná právě na úkor toho by rád spojil skupinu okolo Fiatu s automobilkou Hyundai, se kterou by rád pracoval na vývoji vodíkového pohonu.

„Těší nás zájem ostatních automobilek o naše vodíkové technologie“, sdělil nejmenovaný zástupce automobilky Hyundai.

Čtěte také: FERRARI DO FORMULE E URČITĚ NE. MOŽNÁ MASERATTI

A tak zatímco elektrifikace pohonného ústrojí, a obecně rozvoj alternativních pohonů na asijském kontinentu běží v plném proudu, Chrysler se do těchto vod příliš nehrne. Pravdou však je, že je prakticky jen otázkou času, kdy se i osmá největší automobilka světa bude muset na tuto cestu vydat.

„Je tu potenciál možného technického partnerství s automobilkou Hyundai, která již dodává některé součásti do USA. Uvidíme, zda uskutečníme dohodu o vývoji přenosů a vodíku,“ vyjádřil se Sergio Marchionne při příležitosti oznámení návratu automobilky Alfa Romeo do formule 1.