Město Birmingham sahá po posledním místě v kalendáři 2019

Kalendář formule E pro nadcházející ročník má dalšího černého koně. Poté, co byla oznámena města jako Rijád nebo Chaj-nan, se o pořadatelství mocně hlásí i Birmingham. Zaujmout by mohl poslední volné místo v červenci 2019.


Starosta regionu West Midlands, Andy Street, potvrdil, že je v pokročilé fázi jednání ohledně pořádání závodu formule E v ulicích Birminghamu. Do svého úřadu Street nastoupil teprve před rokem, ale s okamžitou platností se vrhnul právě do vyjednávání o možnostech návratu motorsportu do města. Naposledy přitom Birmingham pamatuje závody formule 3000 mezi léty 1986 až 1990.

Motoristická akce pevně zakotvila i v jeho předvolebním programu, přičemž Street se nově mohl odvolávat na změnu zákona, která v dubnu loňského roku umožňuje jakési pozastavení platnosti zákona o silničním provozu na úkor schválené pouličního závodu.

Čtěte také: PROVIZORIUM KALENDÁŘE PÁTÉ SEZONY FORMULE E

„Od minulého roku jsme jednali s organizátory FIA a šampionátem formule E ohledně možnosti dostat zpět pouliční závod do Birminghamu, který by efektivně navázal na Superprix. Nyní se nacházíme v pokročilé fázi těchto jednání. O závod usilujeme ze dvou hlavních důvodů.

Zaprvé by to znamenalo, že dokážeme světu ukázat měnící se tvář centra města Birmingham, které v minulých letech zaznamenalo nebývalé investice. Zadruhé, a možná ještě důležitější, je to možnost ukázat, že naše regiony zaujímají pozici světového lídra v automobilovém průmyslu. Mnoho techniky užívané ve formuli E pochází z West Midlands. Je proto smysluplné, že bychom měli takové akce pořádat,“ uvádí starosta zmiňovaného regionu Andy Street.