Káhira, Bejrút nebo Dauhá. To jsou možnosti kalendáře další sezony formule E

Formule E objevuje svět a svět objevuje formuli E. Tradiční závodní okruhy a destinace tento šampionát vyměňuje za exotická místa, která jsou motorsportem takřka nepolíbená. Ta další by se mohla objevit už v příštím vydání kalendáře na sezonu 2018/19.


Ve své krátké historii hostilo sérii elektrických formulí už na sedmnáct různých měst a světových metropolí. V kalendáři tohoto šampionátu tedy dochází k velkým změnám v průběhu sezon, přičemž maximálním počtem zatím bylo loňských dvanáct závodů. Už příští ročník by ovšem mohlo dojít na další destinace a ve hře je i možné rozšíření kalendáře.

Za téměř jistý je označován návrat do čínského hlavního města Pekingu, kde se konala premiérová ePrix sezony 2014/15. Štafetu otevíracího závodu později přebral Hongkong, který, jak se předpokládá, bude v páté sezoně nahrazen ePrix konající se na Blízkém a Středním východě.

Do tohoto schématu nejvíce zapadá Libanon a jeho hlavní město Bejrút. Právě s prezidentem republiky Saad Haririm v současnosti ředitel seriálu Alejandro Agag jedná velmi intenzivně a závod už je takřka pouze otázkou formálních dohod. V podobné fázi jednání je prý i katarské Dauhá, kde se řeší už jen logistické záležitosti. A bez šance hostit závody formule E není ani nejlidnatější město Afriky, egyptská Káhira.

Čtěte také: FORMULE E ŘEŠÍ SKANDÁL. HLASOVÁNÍ FANOUŠKŮ FANBOOST JE ÚDAJNĚ ZMANIPULOVANÉ

„Bejrút bude pro tento šampionát skvělým dějištěm. Je to velmi půvabné a velké hlavní město a my bychom to tu rádi zprostředkovali. Pokračujeme ve zkoumání a pracujeme na této možnosti. Doufáme, že v budoucnu budeme v Bejrútu schopni závodit,“ prohlásil Alejandro Agag.

Ve velkém se rovněž hovoří i o druhém závodě na půdě Severní Ameriky kdesi na západním pobřeží. A stále se hledá i nová destinace pro konání kanadské ePrix, která počátkem letošní sezony byla zrušena a zůstala nenahrazena.

Na začátku února se formule E přesunula do Chile a slavila zde, podle fanoušků, velký úspěch. V této sezoně diváci uvidí ještě dva nové okruhy, které jsou v příznivé vzdálenosti i pro českého fanouška. Jedná se o závody v Římě a Curychu.