Nico Rosberg šéfem týmu nebude: “Můj čas je cennější”

Nico Rosberg, vítěz třiadvaceti velkých cen v F1 odmítá spekulace o nástupu do role šéfa týmu Mercedes. Jeho priority jsou i nadále pevně dané – práce na plný úvazek v motorsportu to není.


Bývalý mistr světa F1 Nico Rosberg už před nějakým tím časem zcela jasně vyloučil možnost, že by znovu usedl do závodního monopostu šampionátu formule E, kde v současnosti vystupuje jako investor. Neustále omílaným tématem je však jeho jiná role. Ta se pojí s příchodem automobilky Mercedes do série elektrických formulí v roce 2019. Pro jeho bývalého zaměstnavatele je totiž Rosberg ideálním člověkem s potřebným know-how pro vykonávání pozice šéfa týmu.

Podle CEO šampionátu Alejandra Agaga mu v tom nebrání ani ona investice, kterou před nedávnem uskutečnil. Dvaatřicetiletý rodák z Wiesebadenu vysvětlil, kde leží hlavní zábrany jeho potenciálního nástupu do funkce. Tím je především čas, kvůli kterému ostatně opouštěl F1.

Čtěte také: ROSBERG SE STAL PODÍLNÍKEM FORMULE E, V BERLÍNĚ OTESTUJE DRUHOU GENERACI MONOPOSTU

„Ve formuli 1 jsem předně skončil i kvůli časovým nárokům. Jde o obrovský závazek a role šéfa týmu, jakým je třeba Toto Wolff nebo způsob, jakým byste to museli dělat, by mě znovu vrátil k takovému životnímu závazku. Všichni ostatní kluci tomu zasvěcují svůj život, takže abyste v tom byli dobří, musíte udělat to samé. Nejde to dělat jen na částečný úvazek.

Takže v této chvíli se nevidím v žádné z podobných rolí. Tahle nová svoboda v mém životě, které si mimochodem strašně vážím, být pánem svého času, pro mě byl obrovsky pozitivní krok. Toho se v blízké budoucnosti jen tak nezbavím. Ale nikdy nevíte,“ prozradil Nico Rosberg novinářům v Berlíně.

Právě zde, na domácí půdě, Rosberg veřejnosti představil druhou generaci monopostu formule E. Nejprve se v pátek projel centrem města a o den později vyrazil na okruh na letišti Tempelhof. Jak se mu vedlo se můžete podívat ve videu pod článkem.