Rosberg se stal podílníkem formule E, v Berlíně otestuje druhou generaci monopostu

Okamžik, kdy přijde oznámení podobného rázu, ve vzduchu visel prakticky od samého ukončení kariéry ve formuli 1. Nico Rosberg se netají velkým zájmem o e-mobility skrze formuli E, a proto se rozhodl do ní investovat. V Berlíně se navíc veřejnosti ukáže v monopostu druhé generace.


Návrat na scénu. Mistr světa formule 1 z roku 2016 Nico Rosberg znovu usedne za volant závodního monopostu, a to vůbec poprvé od svého ukončení kariéry po zisku titulu. Němec bude mít příležitost veřejnosti prvně na živo demonstrovat vůz druhé generace formule E. O speciálnější zážitek půjde, že se celá „show“ odehraje během devátého podniku sezony, na domácí půdě při ePrix Berlína.

Čtěte také: POJEĎTE S NÁMI NA EPRIX DO BERLÍNA!

„Od mého odchodu jsem se hodně začal zajímat o oblast e-mobility a její potenciál pozitivně ovlivnit naši společnost a naši planetu. Proto jsem už dlouho věřil v potenciál formule E a před nějakým časem do ní vstoupil jako investor,“ prohlásil Rosberg k celé záležitosti.

Formule E ani on zatím neprozradili žádné bližší podrobnosti o vlastnickém přerozdělení šampionátu.

Zároveň se také spekuluje nad užším zapojením Rosberga u týmu Mercedes, který se k šampionátu připojí v šesté sezoně. U něho, respektive u týmu F1, stále působí jako ambasador a německá média jej často spojují s rolí šéfa týmu formule E. Samotný Rosberg na začátku tohoto ročníku v Hongkongu prohlásil, že má zájem se aktivně účastnit, ale už ne jako pilot.