Řešení budoucnosti dopravy je v Římě na prvním místě

Italská metropole bude svědkem velkých diskuzí na téma budoucí mobility ve městě. Hovořit budou přední zastupitelé Říma spolu s lidmi z řad automobilového průmyslu a odborníky na mobilitu.


Dny před konáním ePrix vždy patří zvláštnímu programu. Nejen tedy oficiální tiskové konferenci vybraných pilotů nebo hlavních představitelů šampionátu, ale i různým prezentacím na téma budoucnosti dopravy. Do Říma se k této příležitosti tento týden sjeli přední průmyslníci spolu s politickými mocnáři a společně chtějí načrtnout dlouhodobou vizi transformace dopravy. Samozřejmě diskutovat prozatím budou nad mobilitou v Římě.

Strategie bude představena v pátek v rámci fóra FIA Smart Cities a jeho výsledkem by mělo být reálné řešení, jak ulevit zdejší dopravě, která poskytuje skutečně složité provozní podmínky. Však na 1000 obyvatel města připadá 840 vozidel, z čehož 640 je automobilů. Tento stav se řadí mezi nejhorší v Evropě.

Příležitost, jíž do Říma formule E přivedla, je velmi cenná z toho pohledu, že na této akci sdružuje místní úřady, odborníky přes mobilitu z celého světa, průmyslníky a v neposlední řadě regionální komunitu. Mezi tématy se objevují například  – role nových technologií motorsportu, které rozvíjejí udržitelný rozvoj měst, úloha partnerství a spolupráce při zavádění rozsáhlých inovativních řešení nebo inovace inteligentní městské mobility související s infrastrukturou a řízením dopravy.

A právě šampionát formule E prezentuje jako jeden ze svých cílů být jedním z průkopníků motoristického sportu, který tyto části prováže. Tedy automobilový průmysl spolu s novými energetickými a digitálními technologiemi, s nimiž posléze chce nabídnout velkým městům řešení.

Čtěte také: PREVIEW: DALŠÍ FANTASTICKOU SHOW NABÍDNE ŘÍM, KDO ZÍSKÁ VAVŘÍNY?

Rosberg se stal podílníkem formule E, v Berlíně otestuje druhou generaci monopostu