O Formuli E se všichni starají a automobilky se tu chovají jinak, hodnotí šéf Audi

Formule E ohromuje svět, udává nový trend a především je skromná a pokorná. Alespoň poslední vyřčené vyznívá ze slov ředitele Audi, který popsal rozličné chování automobilek napříč různými šampionáty jako F1 nebo WEC.


Audi ve své nové úloze ve formuli E, kdy je oficiálním týmem, figuruje teprve od počátku letošní sezony. Na to konto se německá automobilka vzdala svých aktivit ve vytrvalostních závodech WEC kategorie LMP1 a raději se zaměřila na rychle se rozvíjející šampionát elektrických formulí. Čas od času se rovněž médii mihne zpráva o možném působení Audi ve formuli 1. Avšak, kdo by si myslel, že skrze formuli E jí bude továrna blíže, plete se.

„V některých aspektech je vedení těch tři šampionátů zcela odlišné,“ sdělil ředitel Audi Motorsport Dieter Gass i s ohledem na chystaný vstup dalších automobilek jako Nissan, Mercedes, BMW nebo Porsche. „Formule 1 má takovou historii, že nikdo ani nepochyboval, zda by byl problém, kdyby šampionát neexistoval. F1 není tak závislá na automobilkách. Pro týmy je to navíc byznys, vždy tam chtějí být.

Čtěte také: MONTRÉAL NEPŘEŽIL NÁTLAK STAROSTKY, FORMULE E SE ZDE ZNOVU NEPŘEDSTAVÍ

„Formule E je jako mladá rostlinka, která se vyvíjí. Ti lidé, kteří se na vývoji podíleli od samého začátku, o ni pečují. Vědí, že je citlivá, a proto se o ni musí starat. To je ten správný přístup. Doufám, že touto cestou budeme pokračovat,“ předkládá dále Gass.

Trochu skeptický je v tomto směru šéf týmu Audi FE Allan McNish. Ten uvedl, že větší množství automobilek a individuální zájmy mohou v budoucnu znesnadnit rozhodovací proces celé skupiny.

„Všichni jsme měli hlas, abychom to nastavili správným směrem. Pro společné dobro. Ne pouze v zájmu jednoho týmu. Zatím jsou diskuse relativně otevřené, ale nemyslím si, že je to snadná cesta,“ dodává McNish.