Zúčastněte se Energetické olympiády, ve hře jsou finanční odměny nebo přijetí na ČVUT bez přijímaček

Nejen elektromobilita, ale i další energetická témata jako alternativní zdroje energie. To jsou předměty, jimiž se už v současnosti zabývá celý svět. Rozšiřuje se proto poptávka po odbornících, a kde jinde začít, než na půdě akademické. Nově vytvořená energetická olympiáda proto láká studenty středních škol na jedinečnou možnost zapojit se do soutěže, na jejímž konci jsou hodnotné ceny a prominutí přijímaček na ČVUT.


Soutěže se mohou zúčastnit studenti 3. a 4. ročníků středních škol, kterým posléze stačí utvořit dvou až tříčlenný tým a zaregistrovat se online na oficiálních stránkách olympiády. První, školní, kolo proběhne již 19. října na půdě školy přihlášeného týmu, přičemž potřeba je pouze počítač a přístup k internetu. Prostřednictvím internetového portálu budou skupiny plnit zadání online a výsledky budou známy okamžitě po ukončení kola. Důraz přitom bude kladen na týmovost a logické myšlení.

Finálové kolo soutěže proběhne 16. listopadu v Praze v prostorách Fakulty elektrotechnické univerzity ČVUT, kde se postoupivší týmy nejprve zúčastní sady přednášek na různá témata oblasti energetiky. Po ukončení tohoto bloku přistoupí týmy k řešení projektů na téma aktuální problematiky. Svou práci na konci dne představí odborné porotě složené z profesionálů oboru a komise určí vítěze.

Pro první tři týmy je připravena atraktivní finanční odměna ve výši 50, 20 a 10 tisíc, a pro další finalisty spousta zajímavých cen od partnerů soutěže, přičemž je ve hře i možnost prominutí přijímacích zkoušek na Fakultu elektrotechnickou ČVUT.

Čtěte také: 6 VĚCÍ, KTERÉ SE NA POLI MOBILIT MUSÍ DO ROKU 2030 ZÁKONITĚ STÁT

Roste spotřeba uhlí a zemního plynu. Mohou za to elektromobily?

 

Napsat komentář