Virgin brzy oznámí spolupráci s Audi. Bird zůstává, ale do Red Bullu odchází jeho inženýr

Odchodem partnera v podobě DS Automobiles, jakoby se okolo pozůstalého Virgin Racing rozvířil prach. Už zanedlouho bude na to konto oznámena nová spolupráci s Audi. I z toho důvodu se rozhodl setrvat pilot Sam Bird. Opouští jej ale závodní inženýr, který míří za Danielem Ricciardem do F1.


Jak jsme již informovali, tým Virgin Racing přišel o důležitého partnera, automobilku DS z koncernu PSA, který po sezóně přechází k Techeetah. Ze zavedeného továrního týmu se tak rázem stane tým zákaznický. Hledání nového dodavatele pohonného ústrojí nicméně stáji okolo zakladatele a vizionáře Richarda Bransona netrvalo dlouho. Již zanedlouho by měla být oficiálně potvrzena dohoda s Audi.

Potěšit tým může alespoň Sam Bird. Vítěz pěti závodů ve formuli E se i přes vábení mnoha týmů rozhodl setrvat u současného zaměstnavatele. K tomuto rozhodnutí jej zcela jistě přiměl i fakt, že Virgin bude odebírat právě od Audi, které se řadí mezi nejsilnější konstruktéry. I proto vyhlídky týmu před pátou sezónou nevypadají tak černě.

Naopak vyrovnat se bude muset se ztrátou klíčového závodního inženýra Sama Birda, který stál v pozadí nedávných úspěchů. Mike Lugg s Britem pracoval poslední dvě sezóny, nicméně nyní se posouvá do týmu Red Bull Racing, kde se stane součástí technického týmu Daniela Ricciarda.

„Mike byl důležitou součástí našeho úspěchu v průběhu posledních dvou sezón, kdy jsme spolu pracovali. Opravdu jsme si rozuměli a hodně toho dosáhli. I když mě mrzí, že odchází, takovou skvělou příležitost si zaslouží. Přeji mu všechno nejlepší,“ sdělil Bird na adresu již svého bývalého inženýra.

Čtěte také: DRAGON RACING JMENOVAL HLAVNÍM INŽENÝREM BÝVALÉHO MUŽE MCLARENU

Techeetah se vyrovnal Leicesteru, v bitvě s Goliášem znovu uspěl David

Napsat komentář