VIDEO: Tesla Semi na záběrech z vývoje

Teslu Semi zachytil fanoušek na video při průjezdu Coloradem. Prototyp ve fázi vývoje doprovází i početná skupina inženýrů, kteří byli k pořizovateli záběrů velmi otevření a nebáli se odpovídat na jeho dotazy. Pouze technologii dobíjení zatím Tesla přísně střeží.


Po problémech, které čas od času vyplují na povrch, přičemž v poslední době se jich neobjevilo zrovna málo, má přes to přese všechno automobilka Tesla neustále plné ruce práce s vývojem nákladního vozu Semi. A důvody pro to rozhodně má. Neoficiálně se hovoří, že společnost má kolem 2 tisíc objednávek. Mezi zájemci figurují především velké firmy a řetězce z USA jako Pepsi Cola, Walmart, Sysco nebo Anheuser-Busch. Objednávky pak Tesla přijímá už i z Evropy. Konkrétně z Velké Británie, Holandska a Norska.

K prvním dodávkám zákazníkům má dojít už v roce 2019. Není tedy pochyb, že je Tesla pod tlakem, za což ale mohou být vděčni fanoušci automobilky, kteří netrpělivě vyhlíží jakékoli informace. Jak je patrné z videa níže, inženýři společnosti mají plné ruce práce se systémem dobíjení Semi, pro něhož chystají nový konektor Megacharge. Problém spočívá v přehřívání systému.

Podobně velký úkol pak Teslu čeká ještě ve vývoji autopilota. Truck Semi zachycený na videu je vybaven celkem 26 kamerami. To je o dost více, než kolik jich automobilka plánuje na tahač osadit v produkční verzi, což jen dokládá nastíněnou situaci. Jen pro srovnání, v osobních automobilech jich má Tesla devět.

Napsat komentář