VIDEO: Inženýři Porsche při vývoji modelu Taycan opisují od Tesly

Porsche se přitom několikrát nechalo slyšet, že Tesla pro ně není relevantním měřítkem při vývoji modelu Taycan. Ten se stane prvním plně elektrickým vozem značky. Ukazuje se však, že to nebyla zcela úplně pravda. Inženýři Porsche totiž vzali několik prototypů Taycanu na vyjížďku do italského Passo dello Stelvio a doprovod jim dělala Tesla Model S.

O opaku ostatně svědčí i vyjádření Olivera Blume, výkonného ředitele německé automobilky. Podle něho Tesla některé zákazníky Porsche přetahuje na svou stranu, a i proto se nyní Němci zřejmě snaží tento změnit.

Automobilka zřejmě provedla několik testů spotřeby energie a brzdného systému. Zajímavé na tom je, že srovnání inženýři provedli s již dva roky starým Modelem S. Od té doby již Tesla s výkonnostními parametry nových modelů výrazně pokročila.

Úsilím Porsche zůstává, aby Taycan disponoval vlastnostmi dlouhého dojezdu při zachování možnosti požitku z rychlé jízdy. Produkce modelu Taycan a dodávky prvním zákazníkům by měly započít příští rok.

Zdroj: electrek.co

Napsat komentář