GALERIE: Mercury z roku 1949 snoubilo styl společně s elektrickým ústrojím od Tesly

Tohle je jedno z nejpůsobivějších elektroaut, které v současnosti můžete spatřit. Všechno v něm zůstalo původní, jako když v roce 1949 sjelo z linky. Tedy až na to, že v jeho útrobách nyní operuje ústrojí od Tesly.

Uložit elektrické pohonné ústrojí do starého klasického automobilu, se zdá být dobrou myšlenkou pro to, jak tyto vozy dostat zpět do provozu. Pár takových pokusů už jsme viděli. Nicméně i zde platí, že někteří tuto misi zvládají lépe než jiní. Zářným příkladem budiž nejnovější elektrovůz Mercury Coupé z roku 1949.

Počin má na starosti firma Icon, která pracuje s ideou kompletně zachovávající původní glanc vozu se vším všudy. Tedy až na samotný elektrický pohon, jenž většinou bývá ten nejmodernější. Tohle kupé dostalo dva elektromotory o výkonu 400 koní a baterii z dílny Tesla Inc.

Podobné téma: NEJHEZČÍ ELEKTROMOBIL SVĚTA SE DOČKÁ VÝROBY

K nabití lze použít dva porty – Tesla Supercharger umístěný pod víčkem původní palivové nádrže a CHAdeMO 125A pod přední poznávací značkou. S tímto nemalým autem pak lze v klidu urazit až 320 kilometrů. A rozhodně ne žádným plouživým tempem. Maximální rychlost činí 192 km/h.

Zdroj: ICON

Napsat komentář