Už brzy se ve formuli E představí i ženy, Venturi slibuje jejich angažování

Dost bylo konzervativnosti. Saudská Arábie usiluje o naplnění cílů takzvaného programu „Vize 2030,“ v důsledku čehož se království otevírá novým věcem. V prosinci proto hlavní město Rijád uvidí závody formule E, a v rámci programu se za volantem představí i ženy. Plán zviditelnit ženské pohlaví v kokpitu nadchl šéfku Venturi, která jej v budoucnu hodlá ještě rozvinout.


Velká očekávání má před sebou nově se rodící tým Venturi. Už před letní pauzou monacký tým svými letitými zkušenostmi z F1 vyztužil Brazilec Felipe Massa. Jen o něco později byla novou šéfkou týmu oznámena Susie Wolffová. Ani to však nebyly v rámci personálních rošád poslední změny. Snahy posunout se výsledkově vzhůru jsou patrné.

A otevřenost týmu novým věcem zrovna tak. Ty navíc posiluje i zmiňovaná Wolffová, která plánuje dát v kokpitu prostor mladým talentovaným závodnicím. První možnost se rýsuje už s testy v Rijádu po úvodním podniku nové sezóny. Do budoucna by ale podle jejích slov měla některá z žen dostat i plnohodnotnější nabídku.

„Musíte smeknout před formulí E a pořadateli ze Saudské Arábie, protože to oni přišli s tímhle nápadem. Mým cílem nyní je, posunout celou záležitost ještě o krok dále. Nechci nějakou závodnici jen na jednodenní test, chci aby byla součástí našeho týmu,“ vytyčila jasné cíle Venturi jeho šéfka.

Čtěte také: ŠÉF MERCEDESU: ZKUŠENOSTI NAŠICH MOTORÁŘŮ Z F1 BUDOU KLÍČOVÉ

Mezi jmény závodnic, které jsou nejvíce spojovány se zmiňovanými testy nechybí například Katherine Legge, veřejnosti známá tvář pro svou účast ve formuli E v sezóně 2014 v barvách Aguri. Legge do Rijádu zároveň pocestuje jako účastnice nového doprovodného seriálu Jaguar I-Pace eTrophy.

Na seznamu pak figuruje i teprve sedmnáctiletá Sophia Flörsch z Německa nebo jen o rok starší Amna Al Qubaisi ze Spojených arabských emirátů.

S nápadem přišli již zmiňovaní pořadatelé, kteří se řídí novými pokyny programu Vize 2030 korunního prince Mohammeda bin Salmana. Jeho cílem je modernizace království prostřednictvím reforem v mnoha oblastech, včetně zábavy a sportu, které otevírá široké možnosti také ženskému pohlaví.

http://eformule.cz/sledujeme-formujici-se-soupisku-pate-sezony-formule-e/

Napsat komentář