Útěk Audi do formule E? Čeští experti se názorově neshodnou

Německá automobilka Audi oznámila překvapivý konec v šampionátu vytrvalostních závodů na konci roku 2016. Chce se zaměřit na formuli E, která je podle ní správným krokem z hlediska budoucnosti.

V prohlášení Audi stojí, že má v plánu zachovat program DTM a více se zaměřit na šampionát elektrických formulí, kde spolupracuje s týmem Abt Schaeffler. Německá automobilka není první ani poslední známou značkou, která o tento šampionát jeví zájem. Do formule E se poslední dobou hrnou velká jména jako Jaguar, BMW či Mercedes.

Oproti všem předpokladům se Audi stáhne ze scény vytrvalostních závodů už na konci letošní sezony. Původně se přitom spekulovalo až o odchodu po ročníku 2017. Pro nadcházející sezonu tak v kategorii vytrvalostních závodů LMP1 zůstanou pouze dva týmy – Porsche a Toyota.

Tento krok vyvolal neshody mezi českými žurnalisty a experty. Zatímco Roman Klemm byl vůči této skutečnosti extrémně kritický, komentátoři Béla En a Martin Straka se k celé situaci okolo odchodu Audi staví poněkud optimističtěji („debatu“ si lze přečíst po kliknutí na přehled uživatelů, kteří příspěvek sdíleli).