Spuštění Electric GT se odkládá, série hledá hlavního sponzora

Místo počátku listopadu 2018, neurčitý termín v roce příštím. Závodní série po hlavičkou společnosti Electric GT nabírají zpoždění kvůli problémům s hledáním klíčového investora.


Původní termín zahájení sezóny nové série EPC (Electric Production Car) byl v dubnu předběžně naplánován na počátek měsíce listopadu 2018. V té době šlo všechno tak nějak hladce a podle představ. O pár měsíců je situace poněkud odlišná a společnost Electric GT provozující sérii EPC, se netají problémy při hledání hlavního sponzora.

„Téměř vše je připraveno ke spuštění – vyvinuli jsme tři fantastické závodní kategorie, obdrželi souhlas FIA a přivítali nové partnery,“ prohlásil CEO Mark Gemmel. „Poslední ingrediencí je potvrdit příchod velkého investora, který by sdílel naši vizi čisté energie ve spojení s dopravou. To je základní kámen pro to, abychom šampionát na té nejvyšší možné úrovni mohli spustit.“

Čtěte také: OFICIÁLNĚ: KALENDÁŘ JAGUAR I-PACE ETROPHY

To znamená především soutěžit ve všech třech kategoriích pod hlavičkou Electric GT – EPCS, eKarting a eSports. Jak dlouhý proces hledání klíčového investora bude, není jisté, nicméně Gemmel v tomto ohledu naznačil brzké vyřešení situace. Jisté však je, že stanovení nového data zahájení celé série připadá v úvahu až po tomto zásadním kroku, a ne dříve než v roce 2019.

http://eformule.cz/sledujeme-formujici-se-soupisku-pate-sezony-formule-e/

Napsat komentář