Škodovka otevřela centrum InnoCube. Prostor pro nápady a inovace vítá zejména studenty

Rozvíjet své podnikatelské nápady v dnešní době může kdekdo. Nejsnazší je ale v tomto ohledu najít někoho, kdo tyto ideje nasměruje správným směrem. Velkou výhodou od nynějška disponují studenti Škoda Auto Vysoké školy, pro něž si automobilka připravila inovační prostory nazvané InnoCube.


Ready for the furture. Transparentní motto Škodovky, a ostatně celého koncernu Volkswagen, mnohé vypovídá o budoucích záměrech automobilky, které se netýkají pouze inovací v oblasti mobilit. Elektromobily to počínaje a 3D tiskem konče.

Na svědomí to mají čím dál více propojující se světy automobilismu a technologií, což zároveň vytváří nové prostory, ve kterých budou automobilky nuceny operovat. To na druhou stranu povede k mohutným investicím na mnoha frontách. Jako třeba do vzdělávání.

Nepřehlédněte: ŠKODA V ŽENEVĚ PŘEDSTAVILA VISION X A ZÁMĚR INVESTOVAT 10 MILIARD ROČNĚ DO ALTERNATIVNÍCH POHONŮ

Kupříkladu zmiňovaná Škoda si toto dobře uvědomuje. Od roku 2000 automobilka provozuje vlastní vysokou školu velmi silně orientovanou do praxe. Nově pro studenty škola otevřela prostor nazvaný InnoCube. Prostor vítající výzkumníky a kreativce s novými nápady v aspektech této digitální transformace.

Platforma InnoCube je založena na skloubení několika rovin – především pak té zaměstnanecké a studijní. Pro tyto účely je zde vyhrazen prostor pro školení zaměstnanců v rámci přechodu na Strategii 2025, zatímco studenti vysoké školy uvítají zejména inkubátor start-upů.

Součástí InnoCube je v neposlední řadě i skleněná kostka, která obsahuje mikročip s osobními poselstvími členů představenstva společnosti Škoda Auto. Ti se vyjadřují k očekávanému vývoji v budoucnosti, ale také k tomu, jak se v následujících letech změní vzdělávání, individuální mobilita a automobily.

Budoucnost Škodovky bude elektrická, a především v Čechách

Zdroj: Tisková zpráva Škoda Auto

Napsat komentář