Prázdné místo v kalendáři podle očekávání vyplnilo Santiago de Chile

Vedení formule E potvrdilo účast Chile a jeho hlavního města v nadcházejícím vydání kalendáře. Závodit se však bude na zcela jiné lokalitě.


Vlastně se ani nic jiného neočekávalo. Pro třetí podnik páté sezóny šampionátu formule E se proto znovu v termínu 26. ledna poputuje do Santiga, hlavního města jihoamerického Chile. Dohodlo se na tom vedení série spolu s představiteli města. Podmínkou dohody je nicméně přesunutí závodu do jiné lokality.

Původní verze okruhu, tedy ta, na které se elektrické formule představily v předcházejícím ročníku, pro pořadatele závodu reprezentovala logistická úskalí. Na ně si posléze stěžovali samotní obyvatelé čtvrti města, pro než byla podobná událost neakceptovatelná. Druhá Santiago ePrix se tudíž bude konat opodál v parku O’Higgins.

Pohled na samotnou trať čítající 14 zatáček, která je ve velké míře dána oválnou dispozicí parku, budí určité rozpaky. Nicméně velkou výzvou pro týmy bude povrch dráhy z betonových panelů, známých například z proslulých českých dálnic. Okruh podléhá ještě finální homologaci ze strany Mezinárodní automobilové federace FIA.

„Měníme lokalitu, protože jsme naslouchali svým občanům a poučili se,“ uvedl k tématu starosta města Felipe Alessandri. „Bavili jsme se s nimi o zhoršených podmínkách v průběhu události, což nás zavedlo do O’Higgins parku.“

Čtěte také: ZNÁME PODOBU OKRUHU V RIJÁDU. TAKOVOU JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI

15. prosince 2018 Saudská Arábie Ad Diriyah / Rijád
12. ledna 2019 Maroko Marrákeš
26. ledna 2019 Chile Santiago de Chile*
16. února 2019 Mexiko Mexico City
10. března 2019 Čína Hong Kong
23. března 2019 Čína bude oznámeno
13. dubna 2109 Itálie Řím
27. dubna 2019 Francie Paříž
11. května 2019 Monaco Monte Carlo
25. května 2019 Německo Berlín
9. června 2019 Švýcarsko Bern**
13. července 2019 USA New York
14. července 2019 USA New York

* podmínkou je homologace závodní dráhy
** podmínkou je schválení národní automobilovou federací, homologace závodní dráhy a schválení radou města

Napsat komentář