Oznámeno: Renault přepustí místo ve Formuli E Nissanu

Renault e.dams se transformuje na Nissan e.dams. Obě automobilky to potvrdily na autosalonu v Tokiu. Už v páté sezoně se tak na startovním roštu objeví tým s japonskou licencí. Renault své prostředky přesune do F1.

Již před nějakým časem se objevila informace, že automobilka Renault přepustí své místo ve formuli E sesterskému Nissanu. Termín oficiálního oznámení se očekával až na období kolem března 2018. Obě společnosti však zprávu uvolnily už nyní při příležitosti Mezinárodního autosalonu v Tokiu a Nissan se tak stane prvním týmem s japonskou licencí.

O účasti tohoto automotive gigantu se spekulovalo prakticky od premiérové sezony formule E. Jedním z důvodů, proč se tak nestalo dříve, jsou samotné podmínky aliance, které hovoří o tom, že si Renault a Nissan nebudou v závodních sériích konkurovat. Jak známo, Renault má své závazky i ve formuli 1 a spolu s tím i nejvyšší ambice, přičemž šance na titul zde chce tímto krokem maximalizovat.

Čtěte také: Automobilku Renault v budoucnu vystřídá Nissan

Tato výměna nabrala na obrátkách zejména v předešlých měsících, kdy globální ředitel Nissanu pro Motorsport, Michael Carcamo, se aktivně účastnil oficiálních předsezonních testů ve Valencii. Prozatím zůstává nejasné, zda tým e.dams bude začleněn do Carcamových plánů. Na druhou stranu současní piloti Nicolas Prost a Sébastien Buemi byli v minulém roce podepsáni až do konce páté sezony. Tedy té, ve které by již měli závodit pod značkou Nissan. Možnou alternativou by mohl být Jann Mardenborough momentálně jezdící v japonské Super formuli.

Na druhou stranu je zřejmé, že Nissan využije současného technického zázemí Renaultu. To znamená některé technologické prvky a rovněž technikou podporu. A že bude z čeho čerpat. Tým Renault e.dams je ve formuli E nejúspěšnější automobilkou. Na kontě má tři konstruktérské tituly a jeden v Poháru jezdců zásluhou Sébastiena Buemiho. Celkem pak na stupni nejvyšším značka Renault stanula od premiérové sezony 2014 patnáctkrát.

Zdroj: fiaformulae.com

Napsat komentář