Osvěta pod hashtagem #3500lives dorazila do dějiště Olympijských her

Mezinárodní automobilová federace FIA společně s Mezinárodním olympijským výborem uskutečnily osvětovou akci o zásadách bezpečného provozu na silnicích v rámci souběžně pořádaných Olympijských her mládeže v Buenos Aires. Akci známou pod hashtagem #3500lives již podpořila řada známých sportovců, zpěváků či herců.


Argentinské Buenos Aires v minulých dnech hostilo Olympijské hry mládeže. Vidět byla zejména díky skvělým výsledkům plavkyně Barbory Seemanové i Česká republika. Akce, která se od roku 2010 koná pravidelně jednou za dvě léta ale přesahovala hranice klasických olympijských disciplín.

V rámci osvěty kolující na internetu pod hashtagem #3500lives, která si klade za cíl apelovat na zásady chování mladých řidičů, se domluvily spolky Mezinárodní automobilové federace FIA a Mezinárodní olympijský výbor na uspořádání propagačního závodu elektrických motokár.

K vidění tak bylo nejen samotné závodění, jemuž předcházely tréninkové a kvalifikační sekce, nýbrž i blok věnovaný zásadám bezpečného pohybu na veřejných komunikacích. Hashtag #3500lives přitom poukazuje na denní úmrtnost v rámci dopravních nehod. Nejnáchylnější skupinou řidičů jsou podle zjištění mladiství od 15 do 29 let věku.

Do projektu je zapojen nespočet známých osobností napříč odvětvími – sportovci, zpěváci, herci, ale i lékaři nebo starostové měst. Mezi hlavními ambasadory lze jmenovat Marca Marquéze, Rafaela Nadala, Patricka Dempseyho, Yohana Blakea, Vanessu Low, Pharella Williamse, Antoinea Griezmanna.

Prezident FIA Jean Todt se k uskutečnění akce vyjádřil slovy: „Tuto exhibici, zde v Buenos Aires, navštíví tisíce lidí v průběhu několika nadcházejících týdnů a velká spousta z nich budou mladiství.

Pro mě samotného je nezbytné pokračovat ve spolupráci, plánovat akce v souběžnosti s Olympijskými hrami mládeže, a zvýšit tak povědomí a podpořit podmínky pro bezpečný pohyb na silnicích.“

Spuštění Electric GT se odkládá, série hledá hlavního sponzora

Napsat komentář