Oficiálně: Virgin Racing zákaznickým týmem Audi

Podle očekávání se automobilka Audi dohodla na dodávkách svého pohonného ústrojí týmu Virgin Racing. Smlouvu obě strany uzavřely na tři léta.


Dlouho avizované spojení Virgin a Audi je tak oficiální. Možnosti spolupráce se přitom objevily v momentě, kdy nedlouho po skončení čtvrté sezóny oznámil Techeetah příchod automobilky DS, dlouhodobého partnera Virgin Racing. V důsledku těchto akvizic přišel britský tým o exkluzivitu továrního týmu.

V podobě Audi nicméně získává solidního spojence. Jeho pohonné ústrojí Gen2 podle dosavadních zpráv z testů dosahuje impozantních výsledků v porovnání se zbylými konstruktéry. Dohodu obě strany potvrdily na dobu tří let. Právě tehdy se představí již třetí generace monopostů formule E.

Čtěte také: SLEDUJEME FORMUJÍCÍ SE SOUPISKU PÁTÉ SEZÓNY FORMULE E [AKTUALIZOVÁNO]

Vedle toho nemá Virgin Racing vyřešenou otázku jezdeckého složení. Setrvat by měl Sam Bird, nicméně dlouhodobý charakter smlouvy Alexe Lynna doznal závažných trhlin po nepřesvědčivých výsledcích v minulé sezóně. V rámci dohody s Audi se proto jeví jako nejpravděpodobnější možnost angažování Robina Frijnse. Závodník Audi v DTM má zkušenosti i s formulí E. Fanoušci si jej mohou pamatovat v barvách týmu Andretti.

Oficiálního potvrzení ze strany týmu společně s představením vozu druhé generace se dočkáme již 5. října.

Monopost BMW iFE. 18 odtajněn, co zajímavého automobilka prozradila?

Napsat komentář