Oficiálně: Kalendář Jaguar I-Pace eTrophy

Až na tři výjimky se kalendář nově vzniklé soutěže shoduje s tím, který představila formule E. Premiérový ročník I-Pace eTrophy tak čítá deset závodů.


Jaguar I-Pace eTrophy je nový doprovodný seriál formule E, který vznikl z iniciativy týmu Jaguar Racing. V premiérovém ročníku se v něm utká dvacet aut produkční verze modelu I-Pace a to ve stejné specifikaci pro všechny účastníky.

Vedení šampionátu dnes přišlo s oficiální podobou kalendáře, jenž kopíruje ten formule E. Tedy až na tři výjimky. Prvotní „výkop“ I-Pace eTrophy se uskuteční 15. prosince v Rijádu, hlavním městě Saudské Arábie.

Čtěte také: DOPROVODNÁ SÉRIE FORMULE E REGISTRUJE OBROVSKÝ ZÁJEM ZE STRANY TÝMŮ A JEZDCŮ

Fanoušci jej pak budou moci zažít na většině míst mimo druhého podniku v Marrákeši, třetího a jedenáctého. Právě poslední dva zmiňované podniky podléhají aktualizaci ze strany formule E, neboť zatím nebyla stanovena přesná lokalita závodů.

Podívejte se na video z ePrix Berlína, kde byl závodní vůz Jaguar I-Pace poprvé představen veřejnosti

Série má rovněž naplánované předsezónní testy připadající na konec tohoto měsíce a konající se na okruhu v Silverstone. To bude zároveň okamžik, kdy se týmy poprvé dostanou ke svým vozům. Prostorem na dráze pak I-Pace eTrophy bude disponovat před každým kláním formule E a samotné závody budou trvat přibližně 25 minut.

Jediným oficiálně potvrzeným týmem je Rahal Letterman Lanigan Racing známý z prostředí amerických závodních sérií. Za volantem jeho dvou aut se objeví Katherine Legge a Bryan Sellers.

Kalendář Jaguar I-Pace eTrophy:

15. prosince 2018 Saudská Arábie Ad Diriyah / Rijád
16. února 2019 Mexiko Mexico City
10. března 2019 Čína Hong Kong
23. března 2019 Čína San-ja
13. dubna 2109 Itálie Řím
27. dubna 2019 Francie Paříž
11. května 2019 Monako Monte Carlo
25. května 2019 Německo Berlín
13. července 2019 USA New York
14. července 2019 USA New York

Napsat komentář