Nová Vespa na scéně, přivítejte první elektrickou ikonu

Do motoristických dějin už se společnost Vespa, potažmo mateřská firma Piaggio, zapsala. Začíná se však nová éra, která nese jméno Vespa Elettrica.


Přesně jak se firma zavázala. Tehdy v roce 2016 na výstavě EICMA výrobce motocyklů Piaggio, nebo spíše jen skútrů a vozítek do města, přislíbil o dvě léta později nové vydání ikonického modelu Vespa. Navíc elektrického. Notorická nedochvilnost, známá vlastnost Italů, se tedy tentokrát ke slovu nedostala.

Je totiž 2018 a skupina Piaggio vydala oficiální tiskovou správu o tom, že je se svou vespou hotova. Slovo bylo dodrženo. Teď mohou přijít na řadu objednávky. Horliví zájemci ovšem musí vyčkat až do začátku příštího měsíce, kdy budou objednávky skutečně spuštěny. Pro ty váhavé čas navíc popřemýšlet o nákupu.

Podobné téma: EXTRAVAGANTNÍ VIZE MERCEDESU JE JAKOUSI VZPOMÍNKOU Z BUDOUCNOSTI

Vážnou trhlinou však může v tomto ohledu být ceník, jenž doposud nebyl zveřejněn. Ve svých odhadech je ale nutné býti střízlivý a pragmatický. Například svůj kousek v edici Armani si v onom roce Vespa cenila na 15 tisíc dolarů. A nám se zkrátka nechce věřit, že i s elektrickou verzí půjdou Italové výrazně níže. Avšak nechme se překvapit.

Pokud vám nicméně ani cena„stopku“ nevystaví, pak se již nyní můžete prohlásit za vládce světel. Právě rozjezdy bude zcela jistě elektrická Vespa zvládat rychleji než kdokoli jiný před vámi nebo za vámi. Bude-li to stačit na prodejní úspěch, to je věc, kterou rovněž poodhalí příští měsíce.

Napsat komentář