Nissan se rozjel po Americe, slavná herečka představuje monopost formule E

Automobilka Nissan spolu s Hollywoodskou herečkou Margot Robbie završuje své turné po USA s cílem přiblížit lidem elektromobilitu a představit nejprodávanější model Leaf. V rámci akce je představován i monopost formule E.


Margot Robbie se proslavila zejména po boku slavnějšího Leonarda DiCapria v roli jeho manželky ve filmu Vlk z Wall Street. V současnosti se jí hrnou i další nabídky, a tak není pochyb o tom, že velkou slávu má tato mladá Australanka ještě před sebou. Málokdo ovšem ví o jejím vztahu s automobilkou Nissan, pro něhož se stala tváří udržitelné mobility a elektrického pohonu.

Naposledy si pro něho zahrála v reklamě na model Leaf, novou generaci nejprodávanějšího elektromobilu na světě. Nejčerstvější projekt nyní společně završují na jihu Kalifornie v Los Angeles, kde v rámci jakéhosi turné představují právě výše zmíněný Leaf a vedle toho i druhou generaci monopostu formule E.

 

„Už jsem viděla mnoho iniciativ společnosti Nissan, jejichž cílem je pomoci zlepšit ovzduší v okolí silnic a změnit celosvětový přístup k energiím. A teď tady máme tohle fantastické auto formule E. Jsem nadšená z toho, jak to Nissanu pomůže rozšířit nabídku elektrických automobilů a technologií, které budou přístupné komunitám po celém světě,“ sdělila známá herečka.

Čtěte také: EXKLUZIVNĚ: ROZHOVOR S ORLANDEM BLOOMEM O TECHNOLOGII FORMULE E

Jak známo, Nissan v příští sezoně v šampionátu elektrických formulí nahradí úspěšný tým Renault eDams, který své aktivity soustředí pouze na působení ve formuli 1. Japonská automobilka představila svůj monopost na autosalonu v Ženevě a premiéru na půdě USA měl před měsícem v New Yorku.

„Vstupem do šampionátu formule E získává společnost Nissan přístup k jedinečné vývojové platformě pro naše technologie. Využívání stejných tras pro závody, po kterých se pohybují naši zákazníci, má skutečný přínos. Díky tomu se budeme schopni se závodním autem přizpůsobit skutečným cestním podmínkám. Tyto informace poté můžeme sdílet s našimi nejnovějšími modely,“ prozradil na zahajovací akci šéf divize motorsportu Michael Carcamo.

Napsat komentář