Nejhezčí elektromobil světa se dočká výroby

Od roku 2020 se příznivci automobilů Jaguar a elektrického pohonu dočkají opravdové lahůdky. To na trh vstoupí modifikovaný model E-Type z roku 1968. Výkonnostní parametry však zatím nebyly potvrzeny.


Mezi klasickými automobily se Jaguar E-Type řadí mezi nejkrásnější dosud vyrobenými. A tím vůbec nejhezčím pak bývá označován v konkurenci s pohonem elektrickým. Právě ten na první společné cestě doprovázel nedávno oddaný královský pár – prince Harryho a Meghan, vévodkyni ze Sussexu.

Premiéru si elektrická modifikace jaguaru z roku 1968 odbyla už vloni na akci Jaguar Land Rover Tech Fest. Tehdy však nebylo ani zdaleka jisté, zda se tento skvost dočká produkční výroby. S potvrzením automobilka přišla teprve před pár dny. Ve svém prohlášení uvedla, že Jaguar E-Type v elektrickém provedení hodlá svým zákazníkům doručovat od roku 2020.

Čtěte také: V PRAZE VYROSTLY TŘI NOVÉ CHYTRÉ LAMPY, NABIJÍ I ELEKTROMOBIL

Nový záměr Jaguaru poznamená původní koncept vozu jen kosmeticky, a to je velkým pozitivem. Ve svém vzhledu tak zůstane prakticky nezměněn. Do jeho útrob posléze osadí elektromotor s akumulátory umístěnými pod přední kapotou. Jejich kapacita se bude pohybovat okolo 40 kWh, což by papírově mělo vůz dovézt do vzdálenosti 270 kilometrů. Zrychlit z 0-100 km/h by pak měl bez problémů za 5,5 sekundy. Cenu, za kterou si jej bude možné pořídit, zatím automobilka nezveřejnila.

Foto: Jaguar

Napsat komentář