Nejhezčí auto z dílny Peugeotu? Retro koncept Coupé 504 na něho aspiruje

Z minulosti rovnou do budoucnosti. Na této cestě doslova ožilo proslulé Coupé 504 z 60. let minulého století značky Peugeot, jenž na jeho základu postavil nový koncept e-Legend. Je elektrický, autonomní a mimo designu oslní i svými výkonovými parametry.


Nemají příliš společného, přesto jsou si podobné každým coulem. Řeč je o výstavním Coupé 504 z šedesátých let minulého století a e-Legend vzniklým teprve nedávno. Společným jmenovatelem je automobilka Renault, jenž se na domácím autosalonu v Paříži elegantním způsobem odkáže na svou minulost a návštěvníkům ukáže něco ze své budoucí tváře.

Už označení e-Legend napovídá, že pod kapotou není nadupaný šestiválec, nýbrž elektromotor pohánějící všechna čtyři kola. Ba co víc, Peugeot s retrospektivním konceptem zabíhá až do autonomních technologií, přičemž sám řidič si může navolit ze dvou samořiditelných a dvou manuálních režimů. Sportovního nevyjímaje.

Interiér vozu působí velice svěžím, třebaže na první pohled až strohým dojmem. Nicméně není pochyb o mohutné přítomnosti nejnovějších technologií. Doložit lze příkladem, kdy se volant v případě aktivování autonomního režimu jízdy stáhne pod palubku, a namísto toho se objeví až 49palcový displej. Pustit se tak rázem můžete do sledování oblíbených seriálů nebo čtení novinek. Třeba na webu eformule.cz.

Lichotivé jsou i oficiálně deklarované výkonové údaje. Maximální výkon 340 kW, točivý moment 800 Nm, zrychlení z 0-100 km/h pod 4 sekundy a maximální rychlost 220 km/h. Neméně oslnivý je i dojezd 600 km/h podle protokolu WLTP, přičemž 500 km lze dosáhnout už po 25 minutách strávených u rychlonabíjecí stanice.

Zdroj: Peugeot

Napsat komentář