Mnichovská taxislužba si pořídila flotilu vozů Jaguar I-Pace

Desítku nových elektrických jaguarů s dojezdem až 480 kilometrů si pořídila taxislužba v Mnichově. Od města navíc dostala finanční podporu ve výši pěti korun na ujetý kilometr. Ujme se tento pilotní projekt?


Jaguar I-Pace byl mezi automobily dlouhou očekávanou novinkou. Inovativní přístup a jakási vize budoucnosti se britsko-indické automobilce vyplatila. Zájem o I-Pace tak raketově roste, což dokazuje i případ z německého Mnichova. Tamní taxislužba (Munich Taxi Centre) si jich do své flotily pořídila rovnou deset.

I z tohoto důvodu mnichovské taxicentrum uspořádalo pro své řidiče školení, jak s elektromobily zacházet. Seznámit se pak zaměstnanci měli i s výhodami oproti běžným vozům se spalovacími motory. Problémem pro společnost není ani nutnost dobíjení. Vybudována byla síť dobíjecích stanic pro možnost rychlého načerpání energie a v samotné centrále bylo zbudováno dalších pět stanic HPC, které dokážou odbavit vůz do jedné hodiny s 80 procenty kapacity baterie. Střídání směn bude probíhat právě v oknu, kdy je vozidlo připojeno k nabíječce.

Z tohoto pohledu se jedná o pilotní projekt mezi tímto druhem služeb. Navíc zmiňovaná taxislužba dostala finanční podporu od rady města Mnichov, která bude dotovat každý ujetý kilometr zhruba pěti korunami. To celé za účelem dostat do bavorské metropole více takových vozidel.

Čtěte dále: PRVNÍ VÁŽNÁ NEHODA VOZU TESLA MODEL 3 UKÁZALA NA NEDOSTATKY V BEZPEČNOSTI

VIDEO: Tohle auto je lepší než Tesla

Napsat komentář