Královsky pojatá svatba. Harry s Meghan z Windosoru odjeli v nejhezčím elektromobilu světa

Luxusními vozy se to minulou sobotu na hradě Windsor jen hemžilo. Velkou pozornost v tomto ohledu vzbudil i princ Harry společně se svou chotí Meghan. Z hradu odjeli Jaguarem E-Type z roku 1968 s elektrickým pohonem. Manželský pár chtěl jít tímto gestem příkladem ve snaze na snižování uhlíkové stopy.


Tuhle událost nešlo minout. O svatbě královské Výsosti Prince Harryho a americké herečky Meghan Markle se psalo a mluvilo všude. Ovšem zřejmě nejlepší část královské svatby nastala v momentě, kdy se novopečený manželský pár odebral k odjezdu hradu z Windsor, kde se nechal oddat. Pár nasedl do luxusního Jaguaru E-Type Concept Zero, který vychází z modelu z roku 1968, a asi netřeba dodávat, že se jedná o luxusní kousek s cenovkou důležitosti samotné akci odpovídající.

Čtěte také: VIDEO: ŠAMPIONÁT JAGUARU SE POPRVÉ PŘEDSTAVÍ V BERLÍNĚ

O to nicméně v této chvíli nejde. Bystré oko totiž zpozornělo v momentě, kdy se vůz se svou posádkou vydal na cestu. Namísto bouřlivého řinčení šestiválce pod kapotou tohoto nádherného stroje, se přihlížejícím davem rozhostilo překvapivé ticho. Důvod je prostý. Chybějící výfuky, karbonová palubka nebo led diodové lampy. Mohutné úpravy vedly i k nahrazení klasického spalovacího motoru elektromotorem a výsledek už známe. Elektromobil Jaguar E-Type Concept Zero. Dokonce je tento Jaguar veřejně označován za nejkrásnější elektromobil světa.

Retro je v současnosti in, a i proto se zřejmě Jaguar Land Rover Classic, divize automobilky, rozhodl tento vůz postavit. Na silnice přitom vyjel teprve vloni. V útrobách se nachází elektromotor o výkonu 220 kW, díky němuž vůz zrychlí z 0-100 km/h za 5,5 sekundy. Výrobce se snažil o maximální autentičnost z jízdy obou aut, proto jsou například akumulátory umístěny v prostoru po spalovacím motoru. Proč? Mají totiž podobnou váhu.

Napsat komentář