Jeden z největších talentů opouští formuli E, podepsal prý v IndyCar

Zákulisní šeptanda tento krok naznačovala i vyvracela delší dobu. Nakonec se zdají být tyto spekulace u konce s výsledkem „pravda.“ Felix Rosenqvist prý podepsal smlouvu v americké IndyCar a opouští tak formuli E.


Felix Rosenqvist platil za jeden z největších talentů ve startovním poli formule E a hlavního adepta na zisk mistrovského titulu. Už koncem uplynulé sezóny se nicméně objevovaly zvěsti, že se šestadvacetiletý rodák ze švédského Värnamo chystá na přesun jinam. Kam jinam, to nebylo doposud jasné. Přímo v padoku formule E se dokonce hovořilo i formuli 1. Takové debaty však s postupujícím časem vychladly a objevily se nové.

Ty naznačovaly přesun za oceán, konkrétněji do série IndyCar, což se nakonec zdá jako pravdivé. Právě tam se podle nepotvrzených informací Rosenqvist upsal pro nadcházející ročník týmu Ganassi. Stáji, pro niž v letech 2016 a 2017 testoval. Ostatně po této zkušenosti závodní sérii amerických formulí hodně velebil.

Týmy usilovně testují. Zároveň tak poodhalují možné změny ve startovní listině

Jenomže snížení počtu závodních aut na dvě znamenalo, že Rosenqvist o možnost usednout do monopostu specifikace IndyCar přišel. Ještě před několika měsíci, i v důsledku těchto změn, tak byl sám Rosenqvist přesvědčen o svém setrvání ve formuli E. Jak se ale zdá, u Ganassiho se rozloučili s Edem Jonesem, jehož místo by měl Švéd obsadit a stát se partnerem legendárního Scotta Dixona.

Pro tým Mahindra se v případě potvrzení tohoto transferu bude jednat o citelnou ztrátu. Jak již bylo řečeno, Rosenqvist patřil k tomu nejlepšímu, co startovní rošt formule E nabízel. Dokázal to už při své premiérové sezóně, kdy se umístil na konečném třetím místě. V té uplynulé po silném začátku aspiroval na titul, z boje o něj jej ale vypoklonkovala nespolehlivost techniky.

Svůj konec u indického týmu prakticky potvrdil i druhý pilot, bývalý závodník formule 1, Nick Heidfeld. Zdá se tedy, že Mahindra bude v novém ročníku nucena sáhnout po nováčcích. Jedno místo podle dosavadních náznaků obsadí čtyřiadvacetiletý Brazilec Pipo Derani.

Čtěte také: NABÍDKU ESPORTŮ NOVĚ ROZŠÍŘÍ LE MANS, SVŮJ TÝM UVEDE I FERNANDO ALONSO

 

Napsat komentář