Jaký je nejprodávanější elektrický vůz v Evropě?

První polovina roku pryč znamená, že nadešel čas na další číselné rekapitulace. V té ohledně prodejů elektrických aut na starém kontinentu dominuje Nissan Leaf.


Ten se v nabídce mezi elektromobily se objevil takřka jako první. To se psal rok 2010. Až poté přišla stále nezlomená vlna přílivu vozů na elektrický pohon, která i nadále nabírá na své výšce. I to je jeden z důvodů, proč se Nissan pyšní nejlepšími prodejními čísly svého elektroauta – modelu Leaf.

V minulém roce na trh mezi příznivce zeleného pohonu dodal revidovanou verzi tohoto populárního vozu. A kupodivu se nestalo nic neočekáváného. Nissan Leaf drží první příčku evropských prodejů za první dva kvartály roku letošního. Od ledna do konce června jej registrovalo 18 tisíc nových majitelů. Celkem to od faceliftu, října 2017, činí úctyhodných 37 tisíc.

Čtěte také: NISSAN SE ROZJEL PO AMERICE, SLAVNÁ HEREČKA PŘEDSTAVUJE MONOPOST FORMULE E

A čím je Leaf tak výjimečným elektromobilem? Potenciální zájemce potěší zejména dojezdem. Ten se v reálu pohybuje okolo 300 km, za což může kapacitnější 40 kWh baterie. Nicméně zanedlouho Nissan plánuje tuto hodnotu ještě navýšit. Dalším aspektem jistě bude i bezpečnost. V evropském měřítku bezpečnosti EuroNCAP a jeho japonské verzi získal vůz maximální pětihvězdičkové hodnocení.

Zajímavá je taktéž informace o tom, jaké varianty modelu Leaf jeho pořizovatelé volili. K dispozici jsou verze ProPILOT, ProPILOT Park a e-Pedal. Téměř tři čtvrtiny z nich si pak od svého dealera odvezli polo autonomní verzi ProPILOT.

Nissan se chystá na vstup do formule E, úspěch chce postavit na neúspěchu ve WEC

 

Napsat komentář