HWA představil svůj program, prvním jezdcem je Paffett

Svou debutovou sezónu, před přechodem pod značku Mercedes, tým HWA zahájí s lidmi z programu DTM. Závodit pro něho bude možný mistr Gary Paffett.


HWA Racelab. To je název jedenáctého týmu, jenž příští rok rozšíří startovní pole formule E. V pondělí odpoledne došlo k odtajnění týmové struktury, jeho barev, jakožto i k oficiálnímu potvrzení prvního závodního jezdce.

Už delší dobu bylo zřejmé, že v čele týmu stane Ulrich Fritz, což se také potvrdilo. Na post manažera operací programu formule E byl dosazen dlouholetý šéf týmu v DTM Franco Chiocchetti.

První potvrzeným pilotem týmu se stal Gary Paffett. Jemu se letos v DTM daří, přičemž pokud o nadcházejícím víkendu porazí  kolegu Paula di Restu,  může být korunován coby nový šampion série. V seriálu německých cestovních vozů působí patnáct let, svůj doposud jediný titul získal už v roce 2005. Monopost formule E si poprvé vyzkoušel při lednových testech nováčků v Marrákeši.

Mezi uchazeči o druhé místo je hned několik jmen. Nejvíce se však mluví o spojení s odpadlíkem formule 1 Stoffelem Vandoornem.

HWA v tuto chvíli vystupuje jako samostatný tým, nicméně příští rok připadne pod správu Mercedesu. Není proto tajemstvím, že HWA bude přední německé automobilce prošlapávat cestu. Tým pro své potřeby založil novou základnu v Affalterbachu nedaleko Stuttgartu, kde mimo jiné sídlí i vedení Mercedesu. V této sezóně bude HWA odběratelem pohonného ústrojí Venturi.

Finance mají přednost před talentem, Nissan se tomuto pravidlu snaží postavit

Napsat komentář