Harley-Davidson stěhuje výzkum elektromotorek do Silicon Valley

Už v roce 2019 chce Harley-Davidson na silnice vyslat první elektricky poháněný motocykl a další produkty přidat v letech následujících. Pro dosažení těchto plánů vybuduje vývojové  středisko v Silicon Valley.


Silicon Valley je místem s největší koncentrací počítačových a technologických firem na světě. Mezi průkopníky elektromobility a umělé inteligence se sídlem v tomto údolí můžeme zmínit třeba automobilku Tesla nebo společnost nVidia, která v současnosti soustřeďuje své síly i do projektu Roborace a vývoje umělé inteligence pro aplikaci v provozu vozidel.

Nedávno jsme informovali o záměrech výrobce ikonických motocyklů Harley-Davidson ve spojitosti s produkcí elektrických modelů. Tento krok vedení společnosti obhajuje nezbytnou podporou jinak klesajících prodejů, a právě přizpůsobení se nově formujícímu se trhu, by mělo pozvednout zájem o motocykly i mezi mladými.

Vyplývá z toho tedy i následující krok – vybudovat vývojové centrum. A právě to chce Harley-Davidson umístit do zmiňovaného Silicon Valley na severu Kalifornie. Připomeňme, že do portfolia má v blízké budoucnosti přibýt až 5 produktů poháněných elektřinou. Mezi nimi třeba elektrokolo nebo dirt bike.

Nová Vespa na scéně, přivítejte první elektrickou ikonu

Napsat komentář