Formule E se vrátí do Monaka, tentokrát na okruh určený F1

Formule E na jednom z nejatraktivnějších a ikonických míst historie motorsportu. Příští rok se sem elektrické monoposty znovu vrátí a jedná se i o klasické verzi okruhu. Tedy toho, na kterém závodí formule 1.


Monacké knížectví hostilo závody formule E už dvakrát. Poprvé v roce 2015 a ten další o dva roky později. Nepravidelnost do kalendáře skrze sezony vnesla Historická Grand Prix Monaka (zájezd na letošní ročník si za atraktivní cenu můžete objednat na tomto odkazu), která se koná každé dva roky a koliduje právě s termínem ePrix. Už příští rok by se sem mohly elektrické formule vrátit a ve velkolepém stylu.

Ony dva zmiňované závody se totiž uskutečnily na zkrácené verzi okruhu. Jezdci se tak vyhnuly prominentním pasážím jako je průjezd okolo Casina nebo vlásenkou u Grand Hotelu a následného Tunelu. Na hlas šampionů Sébastiena Buemiho z Renaultu a Lucase di Grassiho z Audi však ředitel seriálu Alejandro Agag uslyšel a vše nasvědčuje tomu, že formule E přijme delší, Grand Prix F1, variantu okruhu.

Ani po pátečním zasedání Světové rady motorsportu nicméně není v této věci jasno. Na homologaci kalendáře má ale formule E ještě tři měsíce. Právě do té doby musí předložit finální podobu.

Čtěte také: KÁHIRA, BEJRÚT NEBO DAUHÁ. TO JSOU MOŽNOSTI KALENDÁŘE DALŠÍ SEZONY FORMULE E

Spolu s oznámením návratu ePrix Monaka do kalendáře se očekávají i velké změny oproti současnému rozložení. Prakticky už jen formální záležitosti zbývají dořešit v Dauhá, nové destinaci, která by zároveň měla celou příští sezonu odstartovat. Ve hře jsou i další velká města Blízkého a Středního východu. Mezi ně patří i hlavní město Saudské Arábie Rijád.

Rijád už letos hostil klasický závod šampionů a pro formuli E se jedná o místo, kde by si finančně značně polepšila. Ostatně o zvýšené příjmy od pořadatelů závodů šampionát rovněž usiluje. Alejandro Agag se už ale několikrát nechal slyšet, že podobných možností má šampionát daleko více.

Čtěte také: V PŘÍŠTÍ SEZONĚ DVA VÝKONNOSTNÍ REŽIMY NAMÍSTO NUCENÉ VÝMĚNY VOZŮ