Formule E opouští Curych, ve Švýcarsku ale nejspíše zůstane

Úspěch z letošního roku nezopakuje. V Curychu se v nadcházející sezóně kvůli termínové kolizi s tradičním městským festivalem formule E neukáže. O náhradě se rozhodne v říjnu, před zasedáním Světové rady motorsportu.


Po dlouhých šesti desetiletích se do Švýcarska vrací motorsport. Tak formuli E, vrcholnou akci pod hlavičkou FIA, v zemi helvétského kříže vítali. Akce se v červnu 2018 uskutečnila na půdě bohatého města Curych, které se, jak se posléze ukázalo, stalo více než vhodnou hostitelskou destinací. Dlouhodobou spolupráci teď ale narušuje akce Zürich Festival konaná jednou za tři léta v témže termínu.

Ze Švýcarska se formuli E pochopitelně nechce. Představitelé šampionátu proto zahájili řadu jednání, po kterých by měla vzejít alternativa. Už teď je přitom prakticky jisté, že o Curych nový kalendář přijde. Pomyslný štafetový kolík pro rok 2019 by mohl převzít Bern. Čtvrté největší a hlavní město země. Už i zde existují varianty okruhu.

Oblíbené téma: JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH TALENTŮ OPOUŠTÍ FORMULI E, PODEPSAL PRÝ V INDYCAR

Do Curychu by se pak elektrické formule měly vrátit hned v červnu 2020. Nejspíše však na upravenou verzi okruhu, která by se vyhnula residenční zóně u Curyšského jezera. O celé situaci bychom měli být dále informování v říjnu, kdy bude na pořadu zasedání Světové rady motorsportu.

Jedenáct týmů FIA oficiálně potvrdila, závodníků je sotva polovina

Napsat komentář