Formule E míří od šesté sezóny do Jižní Koreji

Kalendář formule E od nového ročníku rozšíří jihokorejské hlavní město Soul. Vedení série uzavřelo s tamními promotéry šestiletou dohodu. Termín konání pravděpodobně naváže na dvojí závody v Číně.

Zastoupení asijských států ve vydání nadcházejícího kalendáře formule E se znovu rozroste. Tentokrát o Jižní Koreu a její hlavní město Soul. Tamní promotéři v zastoupení JSM Holdings se s pořadateli šampionátu dohodli na šestileté smlouvě, která se započne rokem 2020.

Na poli motorsportu nicméně není krok tímto směrem nikterak neobvyklý. Stačí připomenout formuli 1 a závody na okruhu Yeongam konané v letech 2010 až 2013. Korejská republika má ale co nabídnout i formuli E. Svou ekonomikou patří země mezi nejvyspělejší vůbec.

Tamní hospodářství táhnou především technologičtí a automobiloví giganti Samsung, LG, Hyundai, Daewoo nebo Kia. I to je ostatně jeden z důvodů proč formuli E v Koreji uvidíme.

Čtěte také: ALONSO DOSTAL DALŠÍ NABÍDKU Z FE, NISSAN JEJ LÁKÁ NA POŘÁDNÝ BALÍK

Podle nedávných zpráv se navíc o účast v šampionátu zajímá automobilka Hyundai, která se rovněž rozvíjí i na trhu s elektrickými a dalšími alternativními pohony. Jakou roli by mohla zastat není zatím zřejmé.

„Tato akce nabídne možnost nahlédnout na probíhající vývoj technologie elektrických vozů globálních značek, které se představí v opravdu vzrušujícím a konkurenční závodním prostředí,“ přemítá Moon Jae Sik, CEO JSM Holdings, nad přínosy nové dohody.

V této souvislosti proto rovněž očekává velký zájem ze strany fanoušků z okolních zemí, především z Číny nebo Japonska. Uspořádat závody v Koreji kvituje i většina týmů šampionátu. Z pohledu jimi zastoupených značek je pro ně tamní trh zajímavým lákadlem.

Podívejte se na složení prvních testů v Rijádu, jimž budou dominovat ženy

Napsat komentář