Osobnosti F1 míří do řídících rolí formule E, budou plnit důležitý úkol

Martin Whitmarsh, Alain Prost nebo Christina Figueres. Trojice velmi známých jmen je jen hrstkou z těch, která pospolu budou nově usedat nad tématy budoucího vývoje šampionátu formule E s cílem zlepšit image elektromobilů. Přechod na ně je prý nutný okamžitě.


Formule E se prakticky od svého vzniku pasuje do role lídra v rámci globalizace elektricky poháněných aut. A že jím skutečně chce být, svědčí i nově zformovaný orgán Global Advisory Board, v  překladu Globální poradní výbor. Obvykle se sestává z vlivných nebo veřejně známých osobností ze společenské sféry života a ani zde nepůjde o výjimku. Cíl byl při výběru vhodných kandidátů jasný – zasáhnout co nejširší oblast.

Asi nejvýraznější postavou se stala diplomatka kostarického původu Christiana Figueres známá především pro svou práci na Pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Vedle ní se nicméně o budoucí směr šampionátu formule E budou starat taktéž další renomovaná jména. Alain Prost, legendární závodník F1, zakladatel a CEO elektrických formulí Alejandro Agag, předseda a CEO společnosti Jaguar Land Rover Gerd Mauser, bývalý šéf týmu McLaren F1 Martin Whitmarsh, ředitel světového sponzoringu společnosti Julius Bär Marco Parroni, výkonný ředitel SINA Charles Chao nebo úřadující šampion Lucas di Grassi.

„Na to, abychom splnili cíle, které stanovila Pařížská dohoda a zabránili, aby se globální oteplování vymklo naší kontrole, musíme mít patřičný drive a pohotově reagovat,“ uvedla Figueresová. „Jakmile se nám nepodaří s emisemi udělat něco do roku 2020, tak je nepravděpodobné, že se dostojíme svým cílům. Tento unikátní výbor na půdě formule E nám umožní shromáždit chytré hlavy s jediným cílem urychlit přechod na každodenní užívání elektromobilů.“

Čtěte také: SIEMENS V OSTRAVĚ OTEVŘEL CELOSVĚTOVÉ CENTRUM PRO VÝVOJ ELEKTROMOTORŮ