Formule E má nového titulárního sponzora, švýcarskou společnost ABB

ABB je lídrem v oblasti energetiky a automatizace a zcela nepochybně díky ní fungujete doma i vy. Teď se švýcarská společnost spojila s formulí E a hodlá svou roli rozšiřovat i na poli elektrifikace v automobilovém průmyslu.


O příchodu nového titulárního sponzora série se mluvilo delší dobu. A ve hře bylo hned několik alternativ. Oznámení přišlo včera v Londýně, kde novou spolupráci oznámili přední zastupitelé obou stran. Tedy Alejandro Agag na straně formule E a Ulrich Spiesshofer na straně společnosti ABB.

Ta patří k celosvětovým lídrům v oblasti elektrifikace a robotiky. Založena byla v roce 1988 sdružením švédské společnosti ASEA a švýcarské BBC (dříve známé jako Brown Boveri). ABB tedy působí v popředí digitálních technologií desítky let, přičemž její zařízení lze nalézt ve více než 70 milionech zařízení až ve 100 zemích světa.

„Pro formuli E je tohle historický den a já jsem potěšen, že mohu ABB, se vší tou odborností  v oblasti elektrifikace a digitálních technologií, představit jako titulárního sponzora série. Naše společnosti jsou synonymem v posouvání hranic všeho možného. Společně jako partneři dokážeme fanouškům a spotřebitelům, kteří sledují formuli E, předvést přelomovou technologii na světové úrovni,“ hlásal ředitel seriálu Agag.

„Jsme velmi nadšení, že jsme partnerem formule E při vytváření budoucnosti elektromobility. Dnešním dnem své síly spojují dva průkopníci. ABB a formule E si jdou přirozeně na ruku a jsou na čele v řešení nejnovějších technologií v oblasti elektrifikace a digitalizace. Společně budeme psát budoucnost,“ dodává Ulrich Spiesshofer.

Oznámení přichází v době očekávání příchodu nových automobilek jako Mercedes-Benz, Porsche nebo Nissan. Závod v elektrifikaci momentálně eskaluje i v Las Vegas, kde probíhá veletrh spotřební elektroniky CES 2018. Příchodem ABB se podle mnohých expertů stává formule E zase o něco respektovanějším šampionátem.

Čtěte také: FORMULE E ZLEVŇUJE, TÝMY ZAVEDENÍM CENOVÝCH STROPŮ UŠETŘÍ STATISÍCE EUR