Finance mají přednost před talentem, Nissan se tomuto pravidlu snaží postavit

Šéf Nissanu e.dams Jean-Paul Driot vyjádřil své znepokojení nad příležitostmi pro mladé talentované jezdce ve vyšších kategoriích motorsportu, jež jsou omezeny finančními možnostmi jedince. To jej v konečném důsledku motivovalo k podpisu smlouvy s Alexanderem Albonem.


Staronový tým Nissan e.dams (dříve Renault – pozn. redakce) se s koncem minulé sezóny rozloučil s Nicolasem Prostem a na jeho místo nedávno oznámil náhradu v podobě Alexandera Albona. Talentovaný Thajský pilot v současnosti drží druhou příčku v šampionátu F2 za lídrem Georgem Russelem, který je členem jezdecké akademie Mercedesu.

Oba na svou šanci v královně motorsportu stále čekají, jenomže jejich angažování nenahrává ani finanční situace. Tento stav, kdy talentovaní piloti nedostávají prostor ve vyšších kategoriích v důsledku nedostatku prostředků, vytáčí šéfa Nissanu Jean-Paula Driota.

Nepřehlédněte: TÝMY A FIA SE BÁLY SROVNÁNÍ S F1, V MONAKU SE PROTO POJEDE NA ZKRÁCENÉ VERZI OKRUHU

„Opravdu jsem ho tu chtěl mít, protože jsem zklamán situací, když vidím talent, který kvůli financím nikam nevede,“ popisuje svůj úžas Driot. „Pro nás je to navíc dobrá příležitost. Víme o něm, jak je rychlý. O tom nemůže být pochyb.

Všichni víme, jaké problémy tito mladí závodníci mají už s rozpočtem v F2. Proto i když uspějí, výsledek podobný tomu, jaký vidíme letos u George Russela. A stejný problém je to i pro Alexe, který ukazuje, že je velmi rychlý.“

Se slovy šéfa Nissanu nelze nesouhlasit. Jako další příklad lze uvést sezónu 2016 šampionátu GP3. Tehdy Albon svedl napínavý boj o titul s Charlesem Leclercem, který byl nedávno oznámen do Ferrari po bok Sebastiana Vettela pro sezónu 2019. Podle Driota dvaadvacetiletého Albona zdobí jeho znalosti, klidná povaha a přístup ke své profesi.

Nico Rosberg má vlastní podcast. První rozhovor udělal s Berniem Ecclestonem

Napsat komentář