Ferrari se nenechá ztrapnit Mahindrou, z F1 proto neodejde

Vysloví-li se F1, snad každému se vybaví Ferrari. Avšak v současnosti panují mezi těmito dvěma entitami neshody, z čehož pramení hrozba odchodu Ferrari. To si ovšem nemyslí specialista na formuli 1 Martin Brundle.


Šéf Ferrari Sergio Marchionne je nespokojený s nastíněnými pravidly okolo konceptu nových pohonných jednotek ze strany Liberty Media. V návaznosti na to již několikrát vyhrožoval odchodem z F1. Skrze toto vyjádření vystavil sám sebe ostré kritice, přičemž odborníci naznačují, že nejen formule 1 potřebuje Ferrari, ale že tento vztah platí i naopak. Martin Brundle, bývalý závodník v F1 a komentátor Sky Sports, má za to, že pro Ferrari je soutěžení ve formuli 1 nejlepší možností, a proto prý Maranellští o svém odchodu jen pletichaří.

„Myslím, že blafují. Tak třeba, kam mohou jít? Mohou jít a nechat své zadnice Mahindře připravené na podnosu ve formuli E? V Le Mans už působí, vyhráli i mistrovství světa GT, o tom nikdo neví. Nemají reklamu po celém světě, neutratí za ni ani penci, protože to pro ně dělá formule 1. Takže věřím, že Liberty musí zůstat super odolná,“ dodává Brundle.

Ferrari do ročníku 2018 vstoupí s již stálou závodní dvojicí Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Nic jiného, než zisk mistrovského titulu se přitom ve stáji neočekává a jiný výsledek by byl jen dalším zklamáním.

Čtěte také: FORMULE E DO DESETI LET PŘEDSTIHNE F1, MÍNÍ VIZIONÁŘ RICHARD BRANSON