Ferrari přehodnotilo svůj názor a zvažuje vstup do formule E

Šéf Ferrari Sergio Marchionne přehodnotil svůj postoj vůči sérii elektrických formulí. Před pár měsíci řekl, že ferrari bez spalovacího motoru se jen tak nedočkáme. Nyní prozradil, že je zřejmě otázkou jen pár let, kdy italská firma vstoupí do formule E.

Marchionne ale má pár podmínek. Nelíbí se mu současná pravidla, především výměna monopostů uprostřed závodu. Pokud dojde k odstranění tohoto nedostatku a automobilky dostanou v oblasti vývoje volné ruce, za několik let se možná dočkáme prvního elektrického ferrari.

„Už nějakou dobu o tom s kolegy z Ferrari diskutujeme. Jsou tady dva problémy. Současná struktura formule E vyžaduje výměnu vozů během závodu, protože nemají dostatek energie. To skutečně není něco, co by Ferrari lákalo. Za druhé, jedná se o standardizaci spojenou s monoposty. To jde Ferrari proti srsti, brání to technickému rozvoji vozů. Ale myslím, že pokud bude umožněn větší vývoj, dalo by to Ferrari jedinečnou příležitost. Přesto, kdyby by se tak stalo, je to otázkou několika let. Ale je to možné,“ komentoval Marchionne.

Šéf Ferrari promluvil i na téma pohonných jednotek v automobilech Ferrari. Hybridy by se počínaje rokem 2019 měly stát standardem. První hybridní automobil Italové představili v roce 2013. „Myslím, že kombinace spalovacího motoru a elektrických prvků nabízí jedinečnou příležitost. Mohlo by to přinést vyšší výkon.“

Foto: gazzetta.it