Elektrický Sprinter v nabídce Mercedesu už příští rok. Vyplatí se?

Segment užitkových vozů je v souvislosti s elektrickým pohonem zatím neprobádanou oblastí. Německá automobilka Mercedes už ale v roce 2019 na silnice vypustí model eSprinter. Jeho parametry však nejsou nijak oslnivé.


V současnosti se nejvíce pozornosti v oblasti elektromobilů dostává nejspíše americké automobilce Tesla. Dost možná i v důsledku některých vyjádření vizionáře a zakladatele společnosti Elona Muska, který se stal synonymem úspěchu. V obecnější rovině se nejčastěji diskutuje nad osobními vozy. Pravdou je, že stejně velký potenciál má i segment užitkových vozidel.

Ostatně dokazuje to i zmiňovaná Tesla, která si podobně dominantní pozici jako mezi osobními automobily chystá vydobýt i na poli těch užitkových. Jenomže podobně nezahálí například ani v sousedním Německu, kde se v příštím roce Mercedes chystá vyjet s elektrickou verzí modelu Sprinter.

Ve startovací nabídce si budou moci zákazníci vybrat ze dvou variant lišících se zejména kapacitou akumulátorů. Slabší verzi s baterií o 41 kWh a silnější o kapacitě 55 kWh. Dojezdová vzdálenost není příliš oslnivá ani u jedné z nich. Nepřekročí totiž hodnotu 150 ujetých kilometrů. Čím tedy chce Mercedes zaujmout?

Automobilka dle svého prohlášení cílí na firemní flotily typu doručovatelských společností, které se po většinu dne pohybují ve městě. Silnou stránkou není ale ani doba nabíjení – u slabší verze do sta procent bude trvat 6 hodin, ve druhém případě o 2 hodiny déle. Zcela mimo jsou pak výkonové hodnoty. eSprinter totiž dosahuje pouhých výkonu 85 kW a 300 Nm točivého momentu.

Ačkoli se to tedy na základě výše popsaného prozatím zdá jako holý nesmysl, Mercedes zřejmě spolu s dalšími automobilkami má v rukou něco, co jej přesvědčilo o investicích do elektrifikace svých vozidel. Už v dalších letech totiž chystá nasadit tento pohon do zbývajících dodávek.

Čtěte také: BMW HLÁSÍ VELKOU POSILU PRO FORMULI E. DOKONCE VĚTŠÍ NEŽ JE SAMOTNÁ AUTOMOBILKA

Šéf Mercedesu: Zkušenosti našich motorářů z F1 budou klíčové

Napsat komentář