DS ukončila spolupráci s Virginem, jeho továrním týmem se stane Techeetah

Několik měsíců avizované zvěsti o spojení týmu Techeetah a automobilky DS se po pondělním prohlášení staly skutečností. Čínský tým tak od nové sezóny bude provozován jako tovární.


Spolu s odchodem automobilky Renault z formule E se delší dobu spekulovalo o tom, s kým po sezóně spojí síly tým Techeetah. Čínská stáj od francouzských kolegů odebírala pohonné ústrojí, a tak vlastně vstoupil do hry jiný francouzský výrobce, DS Automobiles. Právě s ním byl tým okolo čerstvého mistra Jeana-Érika Vergneho několik měsíců spojován. V pondělí nakonec tento svazek obě zúčastněné strany potvrdily. Techeetah tudíž bude od nové sezóny vystupovat jako v tovární tým DS.

Skutečně vážné náznaky, že se podaří spolupráci těchto dvou entit dotáhnout do zdárného konce, přišly v průběhu minulého měsíce. Tehdy byli Vergne spolu se svým týmovým kolegou André Lottererem oznámeni jako vývojoví jezdci automobilky DS. Oficiální podrobnosti ohledně partnerství, obsazení postů managementu, loga, zbarvení, ale i jezdců, budou odhaleny 1. října. S těmito dvěma jezdci nicméně Techeetah počítá i pro pátou sezónu, v níž se nám představí monopost druhé generace.

Zároveň to tedy znamená, že DS se po třech sezónách loučí s týmem Virgin, se kterým slavilo několik úspěchů, jimiž se zařadil mezi úzkou špičku. Zejména pak těmi v uplynulém ročníku, v němž dokonce jeho pilot Sam Bird do posledního závodního víkendu bojoval o titul mezi jezdci.

Čtěte také: WILLIAMS SE LOUČÍ S FORMULÍ E. JEHO AKUMULÁTORY NAJEZDILY 384 TISÍC KILOMETRŮ

Techeetah se vyrovnal Leicesteru, v bitvě s Goliášem znovu uspěl David

Napsat komentář