Doprovodná série formule E registruje obrovský zájem ze strany týmů a jezdců

Jaguar I-Pace eTrophy od příští sezóny formule E rozšíří její programovou nabídku závodního víkendu. Zatím byl potvrzen pouze jediný tým, nicméně v důsledku velkého zájmu o účast se na spousty dalších ani nedostane.


Jedná se o „pouhou“ doprovodnou sérii formule E. I přesto jde Jaguar I-Pace eTrophy ve stopách nadřazeného šampionátu elektrických formulí a i jeho vedení už nyní hlásí obrovský úspěch. O účast v premiérové sezóně 2018/19 je totiž enormní zájem. Přihlášky prý chodí od týmů z celého světa a vše ještě umocnilo představení závodního speciálu na berlínském letišti Tempelhof v rámci programu poslední ePrix.

„Máme téměř plno, ale stále registrujeme obrovský zájem. Máme mnohem více aut, které už se přihlásily a od víkendu v Berlíně, kdy mohli auto vidět na vlastní oči, se to celé ještě zintenzivnilo. Je to přitom hodně namixované. Jde o nějaké týmy z GTéček, ale pak se hlásí i lidé a jezdci z formule 2 nebo formule 3,“ prozradil Marion Barnaby, manažer doprovodné série.

Na start se v příští sezoně dostane 20 aut, z čehož už nyní je více jak polovina pevně dána. I-Pace eTrophy nicméně nemusela v prvních fázích chodit příliš daleko. Zájem byl i mezi současnými účastníky formule E. Nejvíce jsou v této souvislosti spojovány týmy Techeetah a DS Virgin Racing. Jediným potvrzeným týmem ale zůstává Rahal Letterman Lanigan Racing.

„Už jsme mluvili s několika týmy. V současnosti je zde spousta mladých kluků, kteří přemýšlí o své budoucnosti, nicméně neexistuje pro ně žádná soutěž, kde by mohli být součástí týmů po čas závodního víkendu a nabrat tak zkušenosti se závoděním s elektrickými auty.

Celý motorsport se začíná ubírat směrem k elektrickému pohonu. Pro ně je proto fantastické zapojit se co nejdříve a ukázat své schopnosti za volantem takového auta. Už z pohledu potenciální účasti v jiné sérii, které v budoucnu přijdou,“ přibližuje jedno z možných vysvětlení, proč se I-Pace eTrophy těší takovému zájmu, James Barclay, šéf týmu Jaguar Racing formule E.

Čtěte také: VOLKSWAGEN MÁ ZA SEBOU PRVNÍ OSTROU GENERÁLKU NA PIKES PEAK, PŮJDE O REKORD

http://eformule.cz/mark-webber-na-inspekci-prvniho-elektromobilu-porsche/

Napsat komentář