Dávejte pozor na Rosenqvista, jedno z nejskloňovanějších jmen motorsportu

Z donedávna prakticky neznámého muže je nyní hvězda současného motorsportu. Spoustu prostoru mu věnují vyhlášená média, která ho řadí mezi závodníky, jež bychom měli v roce 2018 bedlivě sledovat. A Felix Rosenqvist to svými výkony jen stvrzuje.


Z dosavadních tří závodů letošní sezony vyhrál Felix Rosenqvist dva a rázem se usadil na přední příčce pořadí šampionátu formule E. Do té přitom naskočil teprve loni a hned při svém premiérovém ročníku bral celkové třetí místo. Za sebou nechal i mnohem zkušenějšího kolegu protřelého i prostředím formule 1 Nicka Heidfelda. Z jeho práce teď profituje i indický tým Mahindra, který rázem patří k nejsilnějším v poli a nechává za sebou automobilky jako Renault, Audi nebo Jaguar.

Pochopitelně na nějaké bujaré oslavy to zatím ani zdaleka není. Kdo sleduje pravidelně formuli E, pak ví, že štěstí je tu vrtkavější, než v kterékoli jiné závodní sérii. Úzké tratě postavené v centrech světových měst jsou velkou výzvou pro všechny zúčastněné a proplést se jimi bez úhony, je mnohdy velký a někdy i nadlidský úkol. Stejně tak vrtochy stále mladé techniky jsou zcela nevypočitatelné.

Přesto přese všechno, šestadvacetiletý Švéd má vedle toho nejen ambice, ale i talent stát se mistrem své třídy. Dokazuje to v průběhu své kariéry prakticky nepřetržitě. Od  svých útlých let vévodil takřka každé sérii, kterou prošel. Od Formule Renault po Masters of Formula 3. Myšlenky na titul proto přichází zcela právem, i když se je, tento kolegy oblíbený závodník, snaží vytěsnit.

„V tomhle šampionátu se všechno mění strašně rychle. Je třeba být neustále v pozoru, pracovat tvrdě, být připraven na strmý pád během jediného dne a tuto situaci být schopen zvrátit. Ne vždy se vám to může podařit. Já se jen snažím odvést nejlepší výkon, tým zase to své nejlepší. Pak teprve uvidíme, jak na tom bodově budeme. Upřímně o bodech moc nepřemýšlím, ale mít jich na kontě po třech závodech 54, to není úplně špatné,“ popsal svůj současný postoj Rosenqvist po závodě v Marrákeši.

Svůj letošní program Rosenqvist ještě nepotvrdil, nicméně v návaznosti na výsledky bude hlavní pracovní náplní formule E. Vedle toho pravděpodobně usedne i do Super Formule, kde se v dobrém světle ukázal již v roce 2017, když skončil rovněž celkově třetí. V záři reflektorů se tak ocitá čím dál více, a proto bezpochyby patří k jednomu z nejsledovanějších talentů roku 2018.

Čtenáře v této souvislosti zajímalo také: