Cenově nejdostupnější elektromobil bude začínat na částce 652 tisíc

Elektrický vůz postavený na konceptu I.D. plánuje Volkswagen uvést příští rok. Označení automobilu ponese název Neo. Odlišný od ostatních elektromobilů bude především svou cenovou dostupností.


Určujícím parametrem ceny budou 3 bateriové konfigurace, které různorodému spektru zákazníků ušijí auto takříkajíc na míru. Podle současného kurzu eura (25,61 Kč) by nejzákladnější verze vyšla na 652 tisíc.

Za tuto částku si člověk odveze vůz rozměrů větších než samotný VW Golf a s dojezdem rovných 330 kilometrů stanovený podle WLTP. Pro dosažení těchto hodnot ovšem VW sáhl ke snížení výkonových hodnot, a tak kdo preferuje spíše svižnější styl jízdy, bude nucen sáhnout alespoň po prostřední verzi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: VÝHLED: ELEKTRICKÁ BUDOUCNOST MOTORSPORTU

Ta již nabídne dojezd 450 kilometrů na jedno nabití. Oproti původním očekáváním, je tato hodnota o 50 km nad plánem automobilky. Co přinese poslední, nejvýkonnější, verze, doposud známo není, neboť práce na ní jsou stále v plném proudu.

Přesné datum uvedení na trh je rovněž nejisté. Skloňovány jsou roky 2019 i 2020, britský Auto Express pak uvádí podzim 2019. O výrobu se postará závod v Zwickau, první továrna Volkswagenu, v níž chce společnost produkovat 100 tisíc elektromobilů ročně.

Nejhezčí auto z dílny Peugeotu? Retro koncept Coupé 504 na něho aspiruje

Napsat komentář