BMW představí nový model v letadle. A novinářům jej dopraví pod nos

BMW chystá nový elektrický crossover iNext, který bude též autonomní a nezdá se být jen obyčejným autem. Nehledě na to, že má německá automobilka nesmělý plán vznést jej do nebes, přeletět s ním svět, a na svých zastávkách jej představit novinářům.


Bývá zvykem, že automobilka prezentující svůj nový model sezve novináře ze všech koutů světa na jediné místo, kde je zasvětí do tajů chystané novinky. Jenomže dnešní doba je o nápaditosti, což je zároveň zárukou minimálně poloviny úspěchu v případě takové prezentace. A zdá se, že v BMW mají k cíli dobře nakročeno.

Němečtí automakeři totiž přišli s nápadem nalodit iNext, chystaný koncept pro rok 2021, na palubu letadla a dovézt jej na důležité trhy novinářům pod nos. Pro tyto účely jim pomocnou ruku poskytla letecká společnost Lufthansa a na cestu kolem světa propůjčila svůj Boeing 777F. Ten vzlétne již 9. září z Mnichova a s iNext prakticky obletí svět, přičemž zastaví v New Yorku, San Francisku, Pekingu a znovu přistane na německé půdě ve Frankfurtu 14. září.

Čtěte také: VIDEO: TESLA SEMI NA ZÁBĚRECH Z VÝVOJE

Na jeho palubě pak BMW vystaví plnohodnotný showroom, kde nebude chybět prezentační místnost, což si mimo jiné vyžádalo dovybavení letadla dalšími zhruba 8 kilometry kabelů. Instalováno bylo taktéž přibližně 78 tisíc led světel a 10 projektorů. Samo sebou to má i své stinné stránky. Přípravy letounu k prezentaci budou nezbytné v každé destinaci a vyžádají si zhruba 8 hodin „choreograficky“ dobře zvládnuté práce. Nemluvě o zpřísněných kontrolách přímo na letištích a dalších trablích.

Zda za to iNext stojí, to posuďte sami. Očekávaným rokem uvedení automobilu na trh je 2021, a to v návaznosti na plán automobilky do roku 2025 postavit 25 vozů s plně elektrickým nebo hybridním pohonem. Z pohledu BMW bude ovšem iNext zlomový, neboť půjde o první elektromobil, který bude disponovat autonomními technologiemi třetího a čtvrtého stupně. Rozdíl ve stupních samořiditelného vozu je v asistenci člověka na palubě.

Extravagantní vize Mercedesu je jakousi vzpomínkou z budoucnosti

Napsat komentář