Audi na domácí půdě nekompromisní, v poháru konstruktérů už mu patří druhá příčka

Audi opanovalo berlínskou ePrix a jako druhý tým v historii formule E si připisuje double. Vítězství bral domácí pilot Daniel Abt. Na stupně vítězů je doprovodil Jean-Éric Vergne, který už v Curychu může slavit zisk mistrovského titulu.


Kvalifikace

Nenápadný v trénincích, jako smrtící zbraň v kvalifikaci. Domácí pilot týmu Audi Daniel Abt si po skvělém výkonu v Super Pole zajistil pole position pro samotný závod. Do závěrečné části kvalifikace se s ním však neprobojovali všichni favorité. Místo v nejlepší pětce nevyšlo na oba jezdce týmů Mahindry, Renaultu nebo DS Virgin. Naopak překvapivými účastníky se stali Oliver Turvey z týmu NIO, který rovněž dokázal postoupit už z první kvalifikační skupiny jako Abt, nebo Jerome D’Ambrosio z Dragon Racing. Trojici doplnili Jean-Éric Vergne a Lucas di Grassi.

V samotné Super Pole, více či méně, chybovali poslední tři zmiňovaní piloti, a tak v boji o první řadu zůstali pouze Abt a Turvey. Náramné kolo přitom zajeli oba. Radovat se přesto mohl jen jeden, a tím byl miláček berlínského publika Daniel Abt. Z výrazu tváře byl naopak evidentně zklamaný André Lotterer, kterému se dařilo v předešlých trénincích, ale v kvalifikaci na své výkony nenavázal. Ten navíc musí očekávat další sesun pořadím za kolizi se Samem Birdem z ePrix Paříže.

Výsledková listina kvalifikace

Závod

A i navečer to byla přehlídka týmu Audi. Stylem start-cíl si pro vítězství dojel Daniel Abt následován stájovým kolegou Lucasem di Grassim. Ten těžil z povedeného startu a ještě před polovinou a výměnnou vozů už mu patřila druhá příčka, zatímco Abt sólo jízdou kráčel k vítězství. Zdařilý start zažil i Jerome D’Ambrosio, kterému po první zatáčce patřila dokonce třetí pozice. Postupem času ale začal Belgičan ztrácet na tempu a na cílové pásce se nakonec musel smířit s předposlední pozicí.

Předčasně odsouzen k boji mimo bodové pozice byl Felix Rosenqvist. Po startu ze šesté příčky klesl hluboko za první desítku, nicméně v závěru závodu se mu naskytla příležitost v podobě zisku dvou míst na úkor bojujících pilotů Nelsona Piqueta mladšího a José Maríi Lópeze na hranici první desítky. Na víc než na jedenácté místo to přesto nestačilo, čímž švédský rychlík přišel o možnost bojovat o premiérový titul ve formuli E.

Slavit se může, nepočítaje Audi, v garáži týmu Techeetah. Třetím místem Jean-Éric Vergne opět navýšil své vedení v šampionátu a titul si teoreticky může odvést už z Curychu před posledním double-headerem v New Yorku. Na pódiové umístění si v průběhu závodu brousil i Sébastien Buemi nebo Oliver Turvey. Oba se blýskli zejména v první polovině. Ve finále na ně ale zbyla nepopulární bramborová, respektive pátá příčka.

Výsledková listina ePrix Berlína

Napsat komentář