Aston Martin vstupuje na burzu, nabízí podíl za miliardu liber

I britský výrobce luxusních automobilů Aston Martin se pomalu chystá elektrifikovat. V roce 2019 na trh uvede první elektromobil RapidE. O další finanční kapitál na rozvoj proto bude usilovat na burze, kde svým věřitelům nabídne podíl v celkové výši jedné miliardy liber.


Automobilka Aston Martin zatím ve své nabídce nemá žádný elektromobil, a tedy není z tohoto pohledu zpráva o jejím vstupu na burzu příliš relevantním obsahem. Nicméně zanedlouho mít bude, už v roce 2019 do oběhu vyjede model RapidE (pouhých 155 kusů), a stane se tak právě po IPO na London Stock Exchange.

Bez zajímavosti není rovněž fakt, že pod vedením nového šéfa Andyho Palmera se společnosti daří dostat se s ročními výkazy do černých čísel. Loni se tak stalo poprvé od jeho nástupu v roce 2014 a celkově od 2010. Vděčí za to především vysokým prodejům modelu DB11. V součtu se luxusních vozů britského výrobce se jen za minulý rok prodalo 5 tisíc vozů.

Vstup na burzu je tedy dalším krokem v plánu, jak tato povzbudivá čísla ještě více nakopnout. Třeba podobně, jako se to povedlo Ferrari. A nutno podotknout, že ani v případě společnosti Aston Martin není důvod o tom v současné době příliš pochybovat. K prodeji bude k mání podíl ve výši jedné miliardy liber. A věřme, že vydobyté peníze na burze budou investovány i do vývoje nových modelů s elektrickým pohonem.

Čtěte také: ZÁVODY V HIMALÁJÍCH NEBO NA POLÁRNÍM KRUHU. NOVĚ VZNIKAJÍCÍ ŠAMPIONÁT SI ZAKLÁDÁ NA EXTRÉMECH

Nejhezčí elektromobil světa se dočká výroby

Foto: Aston Martin

Napsat komentář