Alonso dostal další nabídku z FE, Nissan jej láká na pořádný balík

V příštím roce se Fernando Alonso s McLarenem znovu pokusí ovládnout Indy 500. A tedy i takzvaný Triple Crown. Mimo další tři závody ve WEC ale bude mít volno. Na stole mu proto teď přistála pracovní nabídka od Nissanu, který jej láká na tučnou sumu na výplatní pásce.

Japonská automobilka sáhla pořádně hluboko do kapsy a svou potenciální investici zacílila na jediného muže – Fernanda Alonsa. Okolo Španěla se v poslední době strhl mediální humbuk. Aby ne. Dvojnásobný mistr světa vozů F1 po sezóně ukončí bohatou kariéru na vrcholné scéně a bude tedy k mání.

Eminentní zájem projevuje především formule E, kam jej láká zakladatel seriálu Alejandro Agag. Shodou okolností je pár týdnů před startem nového ročníku jedno místo stále neobsazené. To u Nissanu. K důvodům proč tomu tak je, se zase váže jiná historka. Každopádně Japonci Alonsovi údajně nabídli stejnou roční gáži jakou pobírá v F1.

Čtěte také: OFICIÁLNĚ: SOUPISKA PÁTÉ SEZÓNY FORMULE E UZAVŘENA

I kdyby však nakrásně na velkorysou nabídku Nissanu se souhlasem kývl, nelze se zbavit pocitu, že ze strany vedení automobilky jde o neuvážený krok. Proti Alonsovi hovoří zejména nulové zkušenosti s vozem formule E. Jak Sébastien Buemi, mimojiné pilot Nissanu, odhaduje, „naučit se správnému zacházení trvá přibližně půl roku. V případě Fernanda možná méně.“

Jenomže ani tolik času Alonso nemá. Nový ročník startuje již za tři týdny v Rijádu, a tak je víceméně jisté, že Nissan uzavře dohodu s Oliverem Rowlandem. Navíc, jak zdůrazňuje nejmenovaný zdroj z F1, Fernando dříve než do ročníku 2019/20 do formule E nevstoupí.

Žádné nudné statistiky, tohle je skutečný mezigenerační souboj vozů FE